VIDEO: Sú Rómovia diskriminovaní alebo nie?

ilustračné foto TASR

Bratislava, 20. február 2013 (Gipsy Television) - Sú Rómovia diskriminovaní alebo nie? Odpoveď na túto otázku hľadala verejná ochrankyňa práv Jana Dubovcová spolu s hosťami počas verejnej diskusie, ktorá sa uskutočnila v Bratislave. 
Podľa európskeho prieskumu verejnej mienky Eurobarometer by až 58 percent rodičov na Slovensku nechcelo, aby ich dieťa malo v škole rómskeho spolužiaka. V celej Európskej únii by s tým malo problém 34 % rodičov. Naopak 39 % Slovákov uviedlo, že by malo z rómskeho spolužiaka v triede ich dieťaťa dobrý alebo skôr dobrý pocit. Výsledky Eurobarometru celkovo poukazujú na výrazne negatívnejšie vnímanie menšín na Slovensku ako je to v celoeurópskom priemere.
 
Diskusie, ktorú zorganizovala ombudsmanka Jana Dubovcová sa zúčastnila bývalá rómska splnomocnenkyňa Klára Orgovánová, Laco Oravec z Nadácie Milana Šimečku, či aktivista Vlado Sendrei. Pozrite si videorozhovory, ktoré nakrútil štáb Gipsy Television.
 
 

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Andrej Kiska nám ukázal modely, ktoré navrhli aj rómski dizajnéri a ušili rómske krajčírky.

Bývalý prezident SR Andrej Kiska vytvoril filantropický projekt, ktorý ponúka pohľad na fascinujúcu kolekciu odevov, ale umožňuje aj pomôcť zmeniť osud ľudí, ktorí žijú v osadách.

Showbiz

Druhá séria obľúbeného seriálu Iveta je nakrútená. Alžbeta Ferencová dostáva ponuky.

Pred tromi týždňami padla posledná klapka pri nakrúcaní 2. série najsledovanejšieho jojkárskeho seriálu roka 2023. Iveta sa už čoskoro objaví opäť na televíznych obrazovkách.