10.11.2019 SPRÁVY

VIDEO: Škótsko mení nariadenie kvôli kupliarom z Trebišova!

Foto, video: STV

Slováci Vojtech Gombár (61), Jana Šandorová (28) a Ratislav Adam (31) spôsobili v Škótsku veľký rozruch. Ministerstvo zdravotníctva pre ich konanie mení nariadenie.

Slováci Vojtech Gombár, Jana Šandorová, Rastislav Adam a ich ďalší kumpán, cudzinec Anil Wagle boli odsúdení Najvyšším súdom v Glasgowe za obchodovanie s ľuďmi, za fingovanie manželstiev, pre otroctvo a prostitúciu.  

Obetí mali viacero. Jednu zo žien predali za 10 tisíc libier pred obchodným domom Primark v Glasgowe. Iné obete boli nútené vykonávať prostitúciu a kupliari ich držali nasilu v byte v meste Govanhill.
V krajine táto kauza vyvolala veľký rozruch. Reaguje na ňu aj štát a to tak, že všetci lekári a zdravotné sestry budú musieť pri akomkoľvek podozrení nahlásiť túto skutočnosť úradom. Škótske ministerstvo zdravotníctva zmenu zavádza po veľkom náraste počtu obetí obchodovania s ľuďmi.

Štatistiky totiž ukazujú, že za prvých šesť mesiacov tohto roka v krajine identifikovali 188 obetí, čo je 74% nárast oproti roku 2018.

„Akákoľvek forma obchodovania s ľuďmi alebo ich vykorisťovania je v Škótsku 21. storočí úplne neprijateľná," uviedla Jeane Freemanová ministerka zdravotníctva.

Gipsy Television spolupracovala so škótskou televíziou STV

Škótska celoštátna televízia STV sa o prípad slovenských kupliarov zaujímala dlhodobo. Keďže obete ale i páchatelia pochádzali z mesta Trebišov, STV oslovila k spolupráci Gipsy Television. "Reportérka škótskej televízie sa zaujímala o to, v akých podmienkach žijú Rómovia v Trebišove a ako dochádza k obchodovaniu s ľuďmi v chudobných regiónoch," povedal Róbert Hamburgbadžo, reportér Gipsy Television.

Vojtech Gombár bol odúsený na 12 rokov, Rastislav Adam na 9 rokov a Jana Šándorová na 7 rokov. Na Slovensku je súdených ďalších 6 členov gangu. Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Zverejnili nové fotografie z dolapenia nacistického zločinca Eichmanna.

Izraelská vnútorná tajná služba Šin Bet zverejnila nové fotografie týkajúce sa operácie, počas ktorej pred 60 rokmi v Argentíne chytili jedného z najhľadanejších nacistických zločincov Adolfa Eichmanna. 

Showbiz

Lucia Bikárová v SuperStar skončila!

Talentovaná speváčka Lucia Bikárová z Brna, nepostúpila medzi päť najlepších spevákov tohtoročnej súťaže a SuperStar opustila!