05.12.2017 SPRÁVY

VIDEO: RTVS školilo budúcich a súčasných redaktorov rómskeho vysielania.

foto K. Mojžišová

RTVS vysiela televízne a rozhlasové relácie pre rómskeho diváka. Na výrobe týchto programov sa podieľajú Rómovia. Keďže verejnoprávny telerozhlas siaha po externých spolupracovníkoch, rozhodol sa, že pre nich zorganizuje mediálny tréning.

Dôvodom je snaha zvýšiť kvalitu vyrábaných programov a to predovšetkým v rozhlase. Relácie určené pre Rómov sa vysielajú v rámci rádia Patria. Ide napríklad o spravodajský formát s názvom Rómske slovo - Romano lav. 

"Spolupracujeme s externistami a tam sa nám ukazuje, ako veľký problém práve tá nepripravenosť novinárov. Takže sme sa rozhodli, že urobíme zaškolenie v rámci ktorého ponúkneme nielen mladým ľuďom z národnostných menšín, aby získali základné novinárske zručnosti, aby sme tým mohli zvyšovať kvalitu národnostného vysielania," povedala pre Gipsy Television tím líderka národnostno-etnického vysielania rádia Patria, Kristína Mojžišová.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Klavirista Miroslav Rác bude spolupracovať so slávnym režisérom Stevenom Spielbergom.

Uznávaný režisér, ktorý patrí k špičke svetovej kinematografie, vraj chystá nový film o holokauste. Hudbu doň má komponovať Róm z Levíc. S Miroslav Rácom sa rozprávala redaktorka Ivana Cibuľová.

Showbiz

MINÚTA PRAVDY: Raper Franto nás pobavil svojím humorom!

V najnovšej epizóde našej rubriky “Minúta pravdy” sme sa stretli s raperom Frantom, známym aj ako P.A.T., ktorý nás prekvapil svojím humorom a sebairóniou.