19.10.2020 SPRÁVY

VIDEO: Rómovia zo Spišského Podhradia sa sťažujú na primátora. Nepristupuje k nám rovnako.

Foto: Gipsy Television

Rómovia sa sťažujú na primátora mesta Spišské Podhradie. Dôvodom má byť nerovnaký prístup. 

Asi pred dvomi mesiacmi, keď sa niektorí Rómovia vrátili domov zo zahraničia, testy ukázali, že sú pozitívni na Covid-19. Mesto o tom ihneď, cez svoj rozhlas, informovalo obyvateľov. "Keď sme boli my Rómovia pozitívni, v rozhlase povedali, aby sa majorita nepribližovala k lokalite Rybníček," povedal pre Gipsy Television Kristián Dunka. 

V Spišskom Podhradí je momentálne 46 infekčných ľudí. Sú to Nerómovia. Mesto ale v tomto prípade už verejnosť neinformovalo o tom, ktoré lokality sú pre nich rizikové. Primátor Michal Kapusta z KDH sa bráni. Tvrdí, že mená nakazených nepozná. "Viem, že máme toľko prípadov lebo som sa pýtal ľudí, ktorí pracujú na základnej škole a sú poverení, aby mi povedali aspoň počty. Ja neviem mená."

Kristián Dunka si ale myslí, že primátor mesta nepristupuje k svojim obyvateľom rovnako. "Prečo to tají, prečo neohlási obyvateľom Spišského Podhradia, že sa nemáme približovať k nejakej ulici lebo je tam Covid-19? Chceme, aby rovnako postupoval. Keď nás Rómov vedel vyhlásiť cez rozhlas a ohradiť páskou, tak nech ohradí páskou aj majoritu," dodal Dunka.

Mesto Spišské Podhradie má niečo cez 4-tisíc obyvateľov. Je súčasťou prešovského kraja.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Na Luníku IX. si prvé dve rodiny postavia domy. Starosta avizuje aj nové byty.

Luník IX. je jednou z dvadsiatich dvoch mestských častí mesta Košice. Žije tam značná časť Rómov. Lokalita je známa zdevastovanými bytovkami a komunálnym odpadom, ktorý sa hromadil v okolí obydlí.

Showbiz

VIDEO: Transexuálka Jarka sa za noc stala hviezdou. Nakrútila už aj videoklip.

Transexuálka Jarka sa v priebehu niekoľkých týždňov dostala do pozornosti mnohých Rómov. Dôvodom sú jej živé videá, ktoré v priebehu niekoľkých hodín majú desaťtisícové vzhliadnutia.