09.01.2023 SPRÁVY

VIDEO: Rómovia Kotlebu v Michalovciach vypískali. Skandovali fašista...

Foto: S. Sarkozyova

Na michalovské námestie prišlo viac ako 2 000 ľudí, aby si uctili pamiatku zavraždenej 46-ročnej Eriky. Medzi nimi bola aj početná skupina kotlebovcov a aj členov rómskej komunity. Zhromaždenie museli predčasne ukončiť.

Zhromaždenie začalo o pätnástej hodine štátnou hymnou a minútou ticha za 46-ročnú Eriku. Organizátori, občianske združenie Zemplínska Partia, následne odsúdili tento trestný čin a prihovorili sa ľuďom. "Zorganizovali sme to preto, aby Michalovce zostali Michalovcami takými, aké sú, mestom športu, tolerancie, nie nenávisti, strachu a kriminality," povedal Ľuboš Sabadoš z OZ Zemplínska Partia.

Tak ako avizoval, do Michaloviec prišiel aj Marián Kotleba so svojimi prívržencami. Rómovia ho vypískali a skandovali slová ako fašista či úchylák. 

Organizátor napomínal obe strany, aby zachovali pokoj. Slovo na pódiu Kotleba nemal dostať, tak to totiž deklarovali organizátori. Napokon ho ale dostal. Pre búrlivú atmosféru bolo zhromaždenie po polhodine napokon ukončené. Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Organizácie sa môžu uchádzať 150-tisícovú dotáciu. Financie sú určené na starostlivosť o deti.

Organizácie sa môžu uchádzať 150-tisícovú dotáciu. Financie sú určené na starostlivosť o deti z rómskych komunít vo veku od nula do šesť rokov. 

Showbiz

Exkluzívny záznam vystúpenia speváka Ricarda Kwieka na Gipsy Television.

Ricrado Kwiek, svetová hudobná hviezda rómskeho pôvodu, má za sebou fascinujúci príbeh. Narodený v Poľsku a so silnými rodinnými väzbami v Nemecku, kde jeho predkovia žili viac ako 50 rokov. Kwiek je viac než len spevák. Je to človek s hlbokými koreňmi a vášňou pre svoju kultúru.