09.01.2023 SPRÁVY

VIDEO: Rómovia Kotlebu v Michalovciach vypískali. Skandovali fašista...

Foto: S. Sarkozyova

Na michalovské námestie prišlo viac ako 2 000 ľudí, aby si uctili pamiatku zavraždenej 46-ročnej Eriky. Medzi nimi bola aj početná skupina kotlebovcov a aj členov rómskej komunity. Zhromaždenie museli predčasne ukončiť.

Zhromaždenie začalo o pätnástej hodine štátnou hymnou a minútou ticha za 46-ročnú Eriku. Organizátori, občianske združenie Zemplínska Partia, následne odsúdili tento trestný čin a prihovorili sa ľuďom. "Zorganizovali sme to preto, aby Michalovce zostali Michalovcami takými, aké sú, mestom športu, tolerancie, nie nenávisti, strachu a kriminality," povedal Ľuboš Sabadoš z OZ Zemplínska Partia.

Tak ako avizoval, do Michaloviec prišiel aj Marián Kotleba so svojimi prívržencami. Rómovia ho vypískali a skandovali slová ako fašista či úchylák. 

Organizátor napomínal obe strany, aby zachovali pokoj. Slovo na pódiu Kotleba nemal dostať, tak to totiž deklarovali organizátori. Napokon ho ale dostal. Pre búrlivú atmosféru bolo zhromaždenie po polhodine napokon ukončené. Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Biely dom podporuje úplný zákaz TikToku. Čo to znamená pre Slovensko?

Biely dom podporil návrh zákona, ktorý by v Spojených štátoch umožnil úplne zakázať čínsku aplikáciu TikTok na zdieľanie videí. Vyhlásil to poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan.

Showbiz

Známe osobnosti vám prajú krásne Vianoce.

Známe osobnosti ako napríklad duo Mamuko Berci, pästiar František Tankó, speváčka Gitana, raper Boki či europoslancec Peter Pollák Vám, našim čitateľom a divákom, prajú krásne Vianoce. Pýtali sme sa ich aj nato, ako budú tráviť najkrajšie sviatky v roku.