10.01.2020 SPRÁVY

VIDEO: Rómom, ktorí pomáhali pri havárii autobusu starosta Jasova pripraví zabíjačku.

Foto: Pravda/ Robo Hakl
Video: Marian Dorkin

Pri nedávnej havárii linkového autobusu, ktorý sa prevrátil priamo pri osade v Jasove, okamžite zasahovali členovia miestnej občianskej poriadkovej služby.

Na mieste bol ako prvý člen miestnej poriadkovej služby Samko. „Mojou povinnosťou bolo najprv zavolať na tiesňovú linku 112. Rozbili sme okná a vyslobodili ľudí, ktorí boli vo vnútri. Jedna pani bola zakliesnená, tak sme nadvihli autobus, pod ktorým mala ruku. Keď prišli hasiči, už boli všetci cestujúci vonku,“ povedal Samko pre denník Pravda.

Po nehode sa objavili obvinenia, že nehodu zavinili samotní Rómovia. Osada leží za Jasovom smerom na Medzev a tamojší obyvatelia musia chodiť po ceste, pretože popri nej nevedie chodník. Napokon sa zistilo, že vodič upadol do mikrospánku.

Starosta Jasova Marián Dzurik hovorí, že je len otázkou času, kedy na tomto úseku dôjde k ďalšej nehode, keďže je neprehľadný a nebezpečný. „Upozorňujem na to roky. V roku 2012 niekoľko metrov od nehody autobusu prišlo k tragickej nehode, pri ktorej zahynul chlapček. Na poldruhakilome­trovom úseku sa snažíme vybudovať chodník, do vypracovanie projektu investovala obec 70-tisíc eur. Denne týmto úsekom prejde najmenej päťsto školákov. Na ich bezpečnosť zatiaľ dohliadajú členovia miestnej občianskej poriadkovej služby,“ povedal Dzurik, ktorý je hrdý na členov hliadky a prisľúbil im aj odmeny. „Zároveň pripravujeme spoločnú zabíjačku,“ dodal Dzurik.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Situáciu v rómskych osadách monitorujú aj asistenti podpory zdravia.

V dovolenkovom období, keď evidujeme zvýšený pohyb ľudí, je monitorovanie výskytu ochorenia COVID-19 stále aktuálne a nevyhnutné. Preto ministerstvo zdravotníctva podporuje aktivity, ktoré prispievajú k prehľadnosti epidemiologickej situácie na Slovensku.

Showbiz

Kráľovná rómskej hudby Esma Redžepová by oslávila 77. narodeniny.

Macedónska speváčka, Esma Redžepová by 8. augusta oslávila 77. narodeniny. Slávna speváčka zomrela pred štyrmi rokmi.