26.11.2017 SPRÁVY

VIDEO: R. Fico si vo fabrike odpracoval nočnú zmenu. Zarobil 70 eur.

Osemhodinovú pracovnú zmenu pri zváračke plastov dnes v noci absolvoval premiér Robert Fico. Vo firme IAC Group v logistickom parku v Lozorne takto vyjadril rešpekt voči tisíckam ľudí, ktorí pracujú v noci. 

"Berte to odo mňa ako prejav tej najhlbšej solidarity voči ľuďom, ktorí pracujú v noci," uviedol predseda vlády Robert Fico.

Na Slovensku máme najvyšší podiel ľudí, ktorí pracujú v noci spomedzi všetkých členských štátov Európskej únie. Je to približne 240 000 ľudí. Práve preto vláda navrhuje zvýšenie niektorých príplatkov pre zamestnancov. "Sú aj firmy, ktoré stále poskytujú príplatok za nočnú len vo výške 0,5 eura za hodinu. Navrhujeme zvýšenenie toho príplatku na 1,38 eura. Rovnako navrhujeme zvýšenie príplatku za sobotu a nedeľu," uviedol Robert Fico.

Svoju pracovnú zmenu začal premiér školením bezpečnosti pri práci a krátkou inštruktážou o činnosti, ktorú mal vykonávať. Jeho úlohou následne bolo zváranie plastov na vnútorný obklad dverí v aute.

Pracovná zmena trvala osem hodín, od 22.00 do 06.00 hod. Počas nej premiér vyrobil 497 zvarkov. Po práci poďakoval vedeniu firmy aj spolupracovníkom. "Mal som niekoľko cieľov dnes v noci - v prvom rade prejaviť solidaritu s ľuďmi, ktorí v noci pracujú. Po druhé nechcel som nič pokaziť, žiadny stroj - to sa mi takisto podarilo. A na základe takej dobrovoľnej práce som chcel aj niečo urobiť," dodal premiér.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Úrad splnomocnenkyne vlády chcú presunúť pod Matovičov úrad.

Úrad splnomocnenkyne vlády pre rómske komunity si chce zobrať pod svoje krídla premiér Igor Matovič. Dôvodom má byť posilnenie úradu a jeho kompetencií.

Showbiz

VIDEO: Igor Kmeťo ml. tvrdí, že COVID-19 nie je náhoda!

Nový koronavírus sa nevyhýba ani umelcom. Infekčné ochorenie prekonal aj spevák Igor Kmeťo mladší. Pred časom bol hospitalizovaný na infekčnom oddelení na bratislavských Kramároch.