21.03.2020 SPRÁVY

VIDEO: Prvých 189 Slovákov z Veľkej Británie je už na Slovensku. Hneď išli do karantény!

Foto: Gipsy Television

Spoločnosť charter advisory s.r.o., po koordinácii s rezortom diplomacie a ministerstvom vnútra priviezla v piatok večer 189 Slovákov žijúcich vo Veľkej Británii domov. Plná kapacita lietadla, priletela z londýnskeho letiska Stansted na bratislavské letisko v piatok približne o 21 hodine večer. Všetci pasažieri išli v špeciálnom bezpečnostnom režime do povinnej karantény, kde im urobia testy na vírus COVID-19.
V zahraničí je v súčasnosti stále niekoľko tisíc občanov Slovenskej republiky, ktorí sa v dôsledku bezpečnostných opatrení vyvolaných pandémiou koronavírusu COVID – 19, nemôžu dostať späť do svojej krajiny. Klasické letecké linky sú vo veľkej miere zrušené a repatriačné lety z mnohých krajín sa koordinujú postupne.

„V spolupráci s Ministerstvom zahraničných vecí SR a našim ambasádami v zahraničí, začíname prevážať späť domov Slovákov, ktorí sa chcú v súčasnej situácii vrátiť domov na Slovensko, avšak majú problémy s dopravou. Naše niekoľkoročné skúsenosti s charterovou súkromnou leteckou prepravou preto ponúkame, aby sme pomohli v neľahkých situáciách dostať ľudí späť domov,“ uviedol Martin Feč, spolumajiteľ a generálny riaditeľ spoločnosti charter advisory s.r.o.
 
Let z Londýna do Bratislavy mal špeciálny režim tak počas samotného letu, ako aj po prílete. Počas celého letu musia mať všetci cestujúci tvárové rúška. Po prílete šli, v koordinácii s Ministerstvom vnútra SR do povinnej karantény, kde každý podstúpi testovanie na vírus COVID-19. Až na základe negatívnych výsledkov, po pár dňoch, budú prepustení zdraví cestujúci do domácej karantény. Keďže ide o súkromné lety bez financovania tretích strán, náklady si hradí každý cestujúci sám formou letenky. „Vytvorili sme rezervačný systém, vďaka ktorému sme schopní konsolidovať požiavky stoviek ľudí tak, aby sme cenu letu znížili čo najviac a podarilo sa nám dostať domov čo najviac ľudí. S cestujúcimi sa snažíme komunikovať, všetko im vysvetliť,“ spresňuje Martin Feč.
 
„Záujem o prepravu domov má mnoho Slovákov v zahraničí. Všetky požiadavky sa snažíme centralizovať a riešiť s ambasádami a MZV SR. Budeme sa snažiť priviesť čo najviac ľudí domov, je však potrebná registrácia a trpezlivosť, aby sme mohli pripraviť ďalšie lety“, hovorí Martin Feč: „Najbližší let poletí na budúcu stredu z Washingtonu v USA a ďalšie lety pripravujeme. Dôležité je upozorniť, že na palubu nemôžeme pustiť nikoho, kto nepodpíše čestné prehlásenie o svojom zdravotnom stave a nebude sa riadiť platnou legislatívou a prísnymi bezpečnostnými opatreniami.“
 
Registrácia Slovákov na lety domov sa nachádza TU.
K dispozícii je aj nonstop špeciálny mail: flyhome@charteradvisory.cz


Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Vyhlásili 12. ročník ocenenia Roma Spirit.

Cieľom podujatia je podľa organizátorov vyzdvihnúť a oceniť výnimočné osobnosti a organizácie, ktoré sa aktívne podieľajú na zlepšení situácie rómskej menšiny a spolužitia Rómov a Nerómov na Slovensku.

Showbiz

VIDEO: Igor Kmeťo ml. prehovoril. Prekonal som koronavírus!

Igor Kmeťo ml. mal pozitívny test na Covid-19. Na infekčnom oddelení na bratislavských Kramároch bol hospitalizovaný 8 dní, 11 dní mal vysoké teploty.