16.01.2020 SPRÁVY

VIDEO: Prečo je dôležité, aby Rómovia volili svojich kandidátov?

Foto Gipsy Television

Pri poslednom sčítaní obyvateľstva sa k rómskej národnosti prihlásilo približne 100 tisíc ľudí. Podľa Atlasu rómskych komunít žije Rómov na Slovensku viac. Z údajov štatistického úradu teda vyplýva, že väčšina z nich si uvádza slovenskú alebo maďarskú národnosť.

Na Slovensku budú koncom februára parlamentné voľby. O hlasy voličov zabojuje 25 politických strán. Dve aktívne rómske politické strany sa, ale volieb nezúčastnia. Ich členovia sú však na kandidátkach majoritných politických strán.

Rómovia budú na kandidátkach viacerých politických strán. Najviac ich bude kandidovať v stranách OĽANO a Most-Híd.Parlamentné voľby sa na Slovensku konajú raz za štyri roky. Občania si volia 150 poslancov do Národnej rady Slovenskej republiky. 29.februára 2020 to budú v poradí ôsme parlamentné voľby od vzniku samostatného Slovenska.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Situáciu v rómskych osadách monitorujú aj asistenti podpory zdravia.

V dovolenkovom období, keď evidujeme zvýšený pohyb ľudí, je monitorovanie výskytu ochorenia COVID-19 stále aktuálne a nevyhnutné. Preto ministerstvo zdravotníctva podporuje aktivity, ktoré prispievajú k prehľadnosti epidemiologickej situácie na Slovensku.

Showbiz

Kráľovná rómskej hudby Esma Redžepová by oslávila 77. narodeniny.

Macedónska speváčka, Esma Redžepová by 8. augusta oslávila 77. narodeniny. Slávna speváčka zomrela pred štyrmi rokmi.