21.10.2020 SPRÁVY

VIDEO: Pozrite si premiéru správ Hiri - prehľad aktuálneho diania.

Foto: Gipsy Television

Sledovali sme dianie okolo plošného testovania ľudí na nový koronavírus. Zákon o sprísnení interrupcií v parlamente neprešiel. IHRA prijala právne nezáväznú pracovnú definíciu anticiganizmu. Aj tieto informácie nájdete v aktuálnom vydaní správ Hiri.

Naši reportéri navštívili aj mesto Krompachy, ktoré sa vysporiadava s povodňami. V Jarovniciach sme zase zisťovali situáciu ohľadne infekčného ochorenia s ktorým bojuje celý svet. Rómovia z tejto obce sa boja nákazy, pretože COVID-19 vraj majú aj tamojšie učiteľky základnej školy. 

Zisťovali sme aj to, či študenti stredných škôl rómskeho pôvodu majú doma počítač. Pozrite si aktuálne vydanie Hiri. K sledovaniu vás pozýva moderátorská dvojica Petra Šarkoziová a Jozef Novák.

Gipsy Television vyrába Hiri z vlastných peňazí a vďaka finančnej podpore Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Do dražby ide fľaša vína, ktoré dozrievalo vo vesmíre.

Fľaša červeného vína, ktorá viac než rok strávila na obežnej dráhe Zeme, pôjde do dražby. Britský aukčný dom Christie's odhaduje, že sa táto unikátna položka predá za približne 830.000 eur.

Showbiz

VIDEO: Toto vás dojme k slzám. Bendig prespieval pieseň Věry Bílej.

Potenciál tohto hudobného videa je veľký. Stotožnia sa s ním najmä rodiny a priatelia ľudí, ktorí už nie sú medzi nami.