21.10.2020 SPRÁVY

VIDEO: Pozrite si premiéru správ Hiri - prehľad aktuálneho diania.

Foto: Gipsy Television

Sledovali sme dianie okolo plošného testovania ľudí na nový koronavírus. Zákon o sprísnení interrupcií v parlamente neprešiel. IHRA prijala právne nezáväznú pracovnú definíciu anticiganizmu. Aj tieto informácie nájdete v aktuálnom vydaní správ Hiri.

Naši reportéri navštívili aj mesto Krompachy, ktoré sa vysporiadava s povodňami. V Jarovniciach sme zase zisťovali situáciu ohľadne infekčného ochorenia s ktorým bojuje celý svet. Rómovia z tejto obce sa boja nákazy, pretože COVID-19 vraj majú aj tamojšie učiteľky základnej školy. 

Zisťovali sme aj to, či študenti stredných škôl rómskeho pôvodu majú doma počítač. Pozrite si aktuálne vydanie Hiri. K sledovaniu vás pozýva moderátorská dvojica Petra Šarkoziová a Jozef Novák.

Gipsy Television vyrába Hiri z vlastných peňazí a vďaka finančnej podpore Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Úrad splnomocnenkyne vlády chcú presunúť pod Matovičov úrad.

Úrad splnomocnenkyne vlády pre rómske komunity si chce zobrať pod svoje krídla premiér Igor Matovič. Dôvodom má byť posilnenie úradu a jeho kompetencií.

Showbiz

VIDEO: Igor Kmeťo ml. tvrdí, že COVID-19 nie je náhoda!

Nový koronavírus sa nevyhýba ani umelcom. Infekčné ochorenie prekonal aj spevák Igor Kmeťo mladší. Pred časom bol hospitalizovaný na infekčnom oddelení na bratislavských Kramároch.