24.04.2020 SPRÁVY

VIDEO: Poslanci Pollák a Vaňová sa pustili do Kotlebu!

Video: NR SR

Spomedzi troch rómskych poslancov, ktorí sú v Národnej rade SR zatiaľ v rozprave vystúpil len Peter Pollák mladší. K svojim kolegom, poslancom prehovoril v súvislosti s Programovým vyhlásením vlády, ktoré sa týka aj Rómov.

"Mojou ale aj prioritou vlády Slovenskej republiky bude naplnenie viacerých vytýčených cieľov a procesov v snahe o hmatateľné zmeny v tejto oblasti s vplyvom na celú krajinu. Vo všeobecnosti ide o sociálne, ekonomické a občianske postavenie Rómov v spoločnosti. Dovoľte mi, aby som ale vytýčil dva hlavné a konkrétne piliere, ktoré sú cestou k progresu rómskych komunít. V našej krajine, pre prípady prevencie v období pandémie, ale aj v bežnom živote bez COVID-19, ktorý nás snáď už onedlho čaká," povedal Pollák mladší na úvod svojho vystúpenia v rámci rozpravy v parlamente.

Jarmila Vaňová a Ján Herák v rozprave zatiaľ ešte nevystúpili. Na vystúpenia svojich opozičných kolegov, ale reagovali faktickými poznámkami.

Pollák a Vaňová sa pustili do Kotlebu!

Poslanci Národnej rady SR v týchto dňoch rokujú o Programovom vyhlásení vlády. Poslanci sa hlásia do rozpravy, čo v praxi znamená, že pred všetkými prednesú prejav. Poslanci naň následne môžu reagovať faktickou poznámkou. Tak sa stalo aj v prípade lídra ĽSNS Mariána Kotlebu.Archívne foto z predchádzajúceho volebného obdobia. Zdroj: TASR.


"Pán poslanec Kotleba. Kolega. Ja viem, že vám asi nebude vyhovovať, ak sa konečne efektívne začne riešiť takzvaná rómska téma. Pretože, ak by sa to podarilo, čo ja pevne verím, že sa to tejto vláde aj vďaka programovému vyhláseniu vlády podarí, tak vy a vaša strana prídete asi o svoju hlavnú tému. Možno nastal čas, kedy treba porozmýšľať, čím budete oslovovať voliča v ďalších voľbách. Ale to je váš problém. Spomínali ste, že v programovom vyhlásení vlády sa nedodržiaval alebo celkom neuplatňoval štátny jazyk. Vy sám nie ste jazykovo korektný. Pretože, ak v Národnej rade Slovenskej republiky si vy dovolíte Rómov nazývať osadníkmi a cigáňmi, tak sa nedá hovoriť o nejakej výške vašej jazykovej korektnosti. Ak potrebujete v tejto oblasti dovzdelať, rada vám s tým pomôžem, tiež som učiteľka okrem iného. Prosím, používajme korektný jazyk vo vzťahu ku všetkým občanom, pretože sme na pôde Národnej rady Slovenskej republiky, či už ide o Rómov, inak sexuálne orientovaných ľudí, alebo vo vzťahu k ženám," povedala poslankyňa NR SR Jarmila Vaňová. Koaliční poslanci jej za túto faktickú poznámku zatlieskali.

Do Mariána Kotlebu sa pustil aj ďalší poslanec za OĽANO, Peter Pollák mladší. "Pán Kotleba, vy ste hovorili o kompetentnosti našich členov vlády. Dobre. Kedy vy konečne obhájite vašich poslancov, teda váš výkvet. Ja iba spomeniem pár poslancov pána Medveckého, ktorý bol teda právoplatne odsúdený, pán Mazureka, pána Ďuricu a taká čerešnička na konci. Vy ste hovorili primárne o kompetentnosti pani Remišovej ako ministerke, že či teda obhájila a teda vie si obhájiť svoje ministerstvo. Ja viem, že by ste vy najradšej videli na tom mieste vášho IT mága pána Mizíka," povedal Pollák, ktorému koaliční poslanci taktiež zatlieskali. Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Do dražby ide fľaša vína, ktoré dozrievalo vo vesmíre.

Fľaša červeného vína, ktorá viac než rok strávila na obežnej dráhe Zeme, pôjde do dražby. Britský aukčný dom Christie's odhaduje, že sa táto unikátna položka predá za približne 830.000 eur.

Showbiz

VIDEO: Toto vás dojme k slzám. Bendig prespieval pieseň Věry Bílej.

Potenciál tohto hudobného videa je veľký. Stotožnia sa s ním najmä rodiny a priatelia ľudí, ktorí už nie sú medzi nami.