13.08.2019 SPRÁVY

VIDEO: Policajné zákroky voči Rómom na východnom Slovensku pribúdajú. Rómovia sa búria!

foto: PressTV
video: I. Hriczko, M. Meggy

Len pred niekoľkými týždňami redakcia PressTV priniesla informáciou o tom, že polícia údajne brutálne zbila rómsku rodinu z obce Milhosť v okrese Košice-okolie. V nedeľu sa však podobný prípad odohral MČ Košice-Šaca.

Podľa dostupných informácií Rómovia spolu s Nerómami sedeli na tamojšej čerpacej stanici. Keďže viacerí sa vrátili zo zahraničia, práve tam popíjali.

Polícia podľa nich údajne neprimerane zasiahla voči Mariánovi Kuchárovi. Podľa slov poškodeného, dôvodom mala byť zaujatosť jedného konkrétneho policajta.

"Bol voči mne zaujatý. Neviem si to vysvetliť. Moje práva boli porušené. Do mojej ženy postrkovali, švagriná bola napadnutá členmi pohotovostnej motorizovanej jednotky. Dôvod nebol," povedal Marián Kuchár.Ľudia, ktorí boli na čerpacej stanici si celý incident nakrúcali. Jedna zo žien ho vysielala naživo cez sociálnu sieť Facebook. "Akonáhle na mňa kričala sestra, chod kameruj ako ho bijú v aute, zozadu som dostala ranu do chrbta. Telefón mi vypadol a vtedy sa video vyplo. Mám aj lekársku správa. Podávam trestné oznámenie na policajta Tomáša Szaboa," povedala jedna z poškodených.

Rómky z Milhoste skončili s monoklami!

Pre nezhody v krčme zažila tamojšia rómska rodina peklo. Podľa dostupných informácií mali policajti surovo zbiť nielen mužov, ale údajne aj ženy. "Prišli policajti, hľadali nás. Mňa chytil za vlasy a ťahal ma sem na most. Tu ma začali byť. Mojej švagrinej dali pištoľ k hlave," povedala poškodená pre PressTV. Poškodení podali na policajtov sťažnosť na Úrad inšpekčnej služby MV SR. Výsledok šetrenia zatiaľ nie je známy.

Pozrite si video z policajného zásahu, ktorý sa udial v MČ Košice-Šaca.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Muž na pumpe odsával benzín z nádrže s vysávačom, spôsobil výbuch.

Vodič auta, ktorý v sobotu večer na čerpacej stanici v nemeckom meste Witten namiesto nafty omylom natankoval benzín, sa pokúsil túto chybu napraviť použitím vysávača, čím však spôsobil výbuch.

Showbiz

Deško Band z Košíc avizuje nový album. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na videoklip.

Obľúbená košická kapela Deško Band avizuje vydanie nového albumu. Termín zatiaľ nezverejnila.