13.09.2019 SPRÁVY

VIDEO: Peter Pollák otvoril prvú regionálnu pobočku v Lučenci.

Foto: P. Pollák

Vyrovnávanie regionálnych rozdielov medzi bohatými a chudobnými regiónmi je hlavným cieľom novootvorenej regionálnej kancelárie prvého rómskeho europoslanca za Slovensko Petra Polláka (OĽANO).

Europoslanec Peter Pollák otvoril prvú regionálnu pobočku v Lučenci. Má prispieť k vyrovnávaniu regionálnych rozdielov. „Dlhodobo presadzujem vyrovnávanie regionálnych rozdielov, preto je prirodzené, že otváram kancelárie v okresoch, ktoré bojujú s chudobou a nedostatkom príležitostí,“ uviedol poslanec Európskeho parlamentu za hnutie OĽANO Peter Pollák, ktorý je súčasťou najväčšej europarlamentnej frakcie Európskej ľudovej strany. 

„Európa je plná kontrastov, nájdeme v nej regióny, ktoré patria k najbohatším vo svete, ale aj regióny, ktoré môžeme porovnať s Afrikou. Stále máme lokality bez pitnej vody, kanalizácie či prístupovej cesty. Ak sa chcú miestni uživiť, musia opustiť rodinu a odísť stovky kilometrov za prácou,“ pokračoval bývalý splnomocnenec vlády pre rómske komunity.

Pollák chce v Bruseli upozorňovať na to, že v dobe digitalizácie a nových technológií nemôže Európska únia zabúdať na najchudobnejšie regióny, ktoré potrebujú nevyhnutne investície. „Predsa aj v tých najchudobnejších regiónoch žijú Európania,“ dodal.


Kancelária chce podať pomocnú ruku regiónu aj v oblasti pomoci so získavaním európskych fondov. Kancelária bude k dispozícii pre verejnosť, samosprávy, podnikateľov a neziskový sektor. Ďalšiu pobočku plánuje europoslanec otvoriť na východnom Slovensku.

Peter Pollák je novozvoleným poslancom Európskeho parlamentu na obdobie 2019 – 2024. Kandidoval za hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO). Je súčasťou frakcie Európska ľudová strana (EĽS, EPP), pôsobí vo Výbore pre kultúru a vzdelávanie a Výbore pre regionálne rozdiely, skupiny ARDI, ktorá sa zameriava na boj proti extrémizmu, rasovej neznášanlivosti a Antikorupčnej parlamentnej skupiny. 


Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite