30.12.2020 SPRÁVY

VIDEO: Obyvatelia MČ Levočské Lúky čakajú 40 rokov na novú cestu.

Foto: Gipsy Television

Levočské Lúky sú mestskou časťou Levoče. Tamojší obyvatelia sú nahnevaní na vedenie mesta. Nemajú tam verejné osvetlenie, chodníky a ani asfaltovú cestu.

Primátor Levoče, Miroslav Vilkovský priznáva, že tejto mestskej časti nebola zriadená cesta a ani chodník minimálne štyridsať rokov. „Za všetko musíme platiť dane, ale Mestský úrad sa o nás nestará, len žiada od nás peniaze, ale za čo?“ Pýta sa na nespokojná obyvateľka Anna Čonková.

Nevybudovaná cestná komunikácia spôsobuje vodičom vrásky na tvári. Matky sa zase sťažujú, že v zlom počasí ich deti chodia do škôl špinavé. „V Žehre žijú Rómovia horšie, ale cestu majú poriadnu,“ argumentuje Čonková. Ďalší obyvateľ Levočských Lúk, Martin Bango dodáva „chceme žiť normálne, chce mať nové cesty.“

Po štyridsiatich rokoch im postavia cestu

Mesto Levoča len vlani požiadalo o dotáciu z ktorej chce vybudovať cestu. Vedenie mesta rozhodnutie dostalo len pred dvoma týždňami. „Celý ten proces trval strašne dlho. Predpokladám, že v priebehu zimných mesiacov, december, január, február a marec prebehne verejné obstarávanie na dodávateľa stavby a samotný proces výstavby by sa mohol začať v jarných mesiacoch budúceho roku,“ povedal primátor Miroslav Vilkovský pre Gipsy Television.

Na vybudovanie cesty a chodníkov mesto vynaloží zo svojich prostriedkov 60 tisíc eur a od štátu by malo dostať viac ako pól milióna eur. Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Diana, princezná z Walesu, by sa dožila 60. narodenín.

Už v detstve bola britskou Lady, počas života sa stala princeznou z Walesu a zomrela ako "kráľovná ľudských sŕdc". Od narodenia princeznej Diany, jednej z najznámejších celebrít 20. storočia, uplynie vo štvrtok 1. júla 60. rokov.

Showbiz

ŠORTY: Mohol som mať strednú školu, mohol som sa slušne vyjadrovať. Vždy som bol pre nich Cigán.

Moderátor Šorty patrí k najvýraznejším hlasom slovenského éteru. V súčasnosti pôsobí v rádiu Európa 2. So skromného Zvolenčana je dnes aj úspešný spevák.