26.09.2021 SPRÁVY

VIDEO: Na RTVS v pondelok štartuje nová rómska relácia!

Ahoj, Romale! Tak sa volá nová rómska relácia z dielne Gipsy Television, ktorú od pondelka začne vysielať RTVS na Dvojke.

Relácia Ahoj, Romale! je určená rómskej mládeži a práve mládež v nej bude diskutovať. "Relácia je zaujíma tým, že dáva priestor mladým ľuďom vyjadriť svoj názor, ktorý doteraz nebolo možné počuť. Výnimočnosť televízneho formátu je aj v tom, že všetci hostia vrátane moderátora budú rozprávať po rómsky. Mali sme s tým aj problém, pretože súčasná mládež neovláda rómčinu na takej úrovni, aby dokázala plynule rozprávať, navyše s tým, ak sa to má vysielať v celoštátnej televízii," povedal producent, autor námetu Jozef Šivák.

Tvorcovia 52-minútového formátu sa rozhodli pre štyroch mladých Rómov, ktorí budú pravidelnými hosťami moderátora Róberta Hamburgbadža. Diváci ho môžu poznať z relácie Sam khere, ktorá sa taktiež vysiela na Dvojke. "V prvej časti relácie diváci uvidia troch úžasných mladých ľudí, ktorí sú inšpiratívni. Ich príbehy nadchnú každého. Sú vtipní, uvoľnení a dokážu povedať to, čo si myslia bez okolkov. Ivana Šarišská z Handlovej, Jozef Novák z Levoče a Tomáš Matta z Košíc budú hosťami prvej relácie. V druhej k nim pribudne Žaneta Bašič, ktorá bude zastupovať komunitu olašských Rómov," vysvetlil Šivák. 

Súčasťou relácie sú aj dokrútky so zaujímavými osobnosťami z rómskej komunity či anketami. Ahoj, Romale! bude vysielať RTVS na Dvojke v pondelok o 08.05 hodine a v utorok o 11.05 hodine. Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Muž na pumpe odsával benzín z nádrže s vysávačom, spôsobil výbuch.

Vodič auta, ktorý v sobotu večer na čerpacej stanici v nemeckom meste Witten namiesto nafty omylom natankoval benzín, sa pokúsil túto chybu napraviť použitím vysávača, čím však spôsobil výbuch.

Showbiz

Deško Band z Košíc avizuje nový album. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na videoklip.

Obľúbená košická kapela Deško Band avizuje vydanie nového albumu. Termín zatiaľ nezverejnila.