23.05.2020 SPRÁVY

VIDEO: Na hranici v Jarovciach uviazli aj rómske rodiny z východného Slovenska.

Foto: Gipsy Television

Aj rómske rodiny chceli absolvovať domácu karanténu prostredníctvom aplikácie eKaranténa. Keďže jej spustenie meškalo, rodiny s ďalšími ľuďmi uviazli na hraničnom priechode Jarovce-Kittsee. 

Rodiny, ktoré uviazli na hraničnom priechode medzi Rakúsom a Slovenskom pochádzajú z východu. Konkrétne zo Sečoviec, zo Žehry ale i zo Spišskej Novej Vsi. Niektorí sú na hranici od piatka. Dôvodom je nefungujúca aplikácia eKaranténa.

Nespokojní našinci preto v piatok a následne i v dnes, v sobotu, zablokovali hraničný priechod. Ten polícia sprejazdnila o 17.30 hodine. Ľudí tak teraz čaká presun do štátnej karantény.   

Matovič už nečaká na Apple a Google!

Štát avizoval, že aplikáciu eKaranténa spustí v piatok o 15.00 hodine. Nestalo sa tak pretože aplikáciu musí najprv skontrolovať Google a Apple. "Ľudia nemôžu viac čakať, a preto nebudeme viac čakať ... t. j. spúšťame domácu karanténu aj do času, kým prídu súhlasy od Apple a Google," uviedol premiér Igor Matovič na sociálnej sieti.

Aplikáciu si budú môcť stiahnuť len tí, ktorí majú mobilný telefón s operačným systémom Android. Do domácej karantény môžu ísť od soboty, 23. mája 19.00 hodiny cez hraničný priechod Berg.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Francúzske reštaurácie vymysleli ochranné štíty pre zákazníkov.

Reštaurácie vo Francúzsku sa pripravujú na opätovné otvorenie. Aj v tejto krajine prevádzky musia dodržiavať hygienické opatrenia. 

Showbiz

Kam sa vytratila obľúbená moderátorka? Výrazná zmena imidžu a...

Linda Horváthová patrí obľúbeným tváram Gipsy Television. Jej relácia zo sveta showbiznisu - Romano dživipen má skvelú sledovanosť v mnohých krajinách Európy.