23.05.2020 SPRÁVY

VIDEO: Na hranici v Jarovciach uviazli aj rómske rodiny z východného Slovenska.

Foto: Gipsy Television

Aj rómske rodiny chceli absolvovať domácu karanténu prostredníctvom aplikácie eKaranténa. Keďže jej spustenie meškalo, rodiny s ďalšími ľuďmi uviazli na hraničnom priechode Jarovce-Kittsee. 

Rodiny, ktoré uviazli na hraničnom priechode medzi Rakúsom a Slovenskom pochádzajú z východu. Konkrétne zo Sečoviec, zo Žehry ale i zo Spišskej Novej Vsi. Niektorí sú na hranici od piatka. Dôvodom je nefungujúca aplikácia eKaranténa.

Nespokojní našinci preto v piatok a následne i v dnes, v sobotu, zablokovali hraničný priechod. Ten polícia sprejazdnila o 17.30 hodine. Ľudí tak teraz čaká presun do štátnej karantény.   

Matovič už nečaká na Apple a Google!

Štát avizoval, že aplikáciu eKaranténa spustí v piatok o 15.00 hodine. Nestalo sa tak pretože aplikáciu musí najprv skontrolovať Google a Apple. "Ľudia nemôžu viac čakať, a preto nebudeme viac čakať ... t. j. spúšťame domácu karanténu aj do času, kým prídu súhlasy od Apple a Google," uviedol premiér Igor Matovič na sociálnej sieti.

Aplikáciu si budú môcť stiahnuť len tí, ktorí majú mobilný telefón s operačným systémom Android. Do domácej karantény môžu ísť od soboty, 23. mája 19.00 hodiny cez hraničný priechod Berg.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Vyhlásili 12. ročník ocenenia Roma Spirit.

Cieľom podujatia je podľa organizátorov vyzdvihnúť a oceniť výnimočné osobnosti a organizácie, ktoré sa aktívne podieľajú na zlepšení situácie rómskej menšiny a spolužitia Rómov a Nerómov na Slovensku.

Showbiz

VIDEO: Igor Kmeťo ml. prehovoril. Prekonal som koronavírus!

Igor Kmeťo ml. mal pozitívny test na Covid-19. Na infekčnom oddelení na bratislavských Kramároch bol hospitalizovaný 8 dní, 11 dní mal vysoké teploty.