10.12.2018 SPRÁVY

VIDEO: Josefovi lekár vyrezal polovicu zadku bez jeho súhlasu.

foto: Gipsy Television

Josef Balog už takmer rok leží na posteli, pretože nemôže chodiť. Pre vyrezanú časť zadku má veľké bolesti.

50-ročný Josef Balog nikomu nepraje zažiť to, čo musí prežívať on. Už rok sa nepostavil na vlastné nohy a zatvorený je medzi múrmi svojho bytu. 

Dôvodom je to, že má veľké bolesti. Lekár mu totiž odoperoval polovicu zadku a to bez jeho súhlasu. "Keď som mal sedem rokov zranil som si zadok. Zhoršovalo sa mi to, tak som sa dal operovať, ale nie že mi polovicu zadku vyrežu," uviedol Josef Balog pre Gipsy Television.Nespokojný pacient tvrdí, že ho dokonca operovali bez toho, aby absolvoval vyšetrenie na CT prístroji. Gipsy Television oslovila prezidenta Asociácie súkromných lekárov. Ten tvrdí, že doktor musí pacienta informovať o tom čo mu idú urobiť. Musí mať aj jeho písomný súhlas pre smernicu DGPR. Marián Šóth si ale myslí, že lekár tak postupoval preto, aby Josefovi zachránil život.

"Ľudský život je dôležitejší ako papier a niekedy sa až pri operačnom výkone zbadá ako veľký nález je tam. Čiže lekár k tomu pristupuje ako k záchrane života. Môže ísť aj o radikálnejší výkon, ako pôvodne plánoval. Treba zvažovať, čo je pre toho pacienta dôležitejšie," povedal Marián Šóth, prezident ASL pre Gipsy Television.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Slovákom čokoláda chutí! Vlani jej každý obyvateľ zjedol 3,4 kg.

Celková spotreba čokolády a čokoládových cukroviniek na Slovensku podľa predbežných údajov Štatistického úradu SR v roku 2019 dosiahla 3,4 kg na obyvateľa. V súhrne to predstavovalo približne 18,5 tisíca ton.

Showbiz

Barbora Botošová predstavuje svoj debutový album Colours of my Soul.

Syntéza zdanlivo nespojiteľných žánrov a rytmov. Asi tak by sa dal charakterizovať debutový album Barbory Botošovej, vnučky legendárneho huslistu Jána Berkyho Mrenicu, s názvom Colours of my Soul, ktorý vychádza vo vydavateľstve Hudobný fond.