12.01.2020 SPRÁVY

VIDEO: Generálna prokuratúra SR ešte stále dostáva podnety na rozpustenie ĽSNS.

Koncom ​apríla minulého roka Najvyšší súd SR rozhodol, že stanovy, program a činnosť strany Kotleba-Ľudová strana Naše Slovensko nie sú v rozpore​ s​ našou ústavou a zákonmi. Po tomto verdikte ​ale Generálna prokuratúra​ SR ​​naďalej dostáva podnety na rozpustenie Kotlebovcov.

"Od toho obdobia bolo na GP SR doručených šesť podaní. Tieto podania sa preskúmali a boli odložené. Podania boli posudzované v kontexte rozhodnutia Najvyššieho súdu SR a z tohto dôvodu nie je aktuálny dôvod na opätovné podanie žaloby generálneho prokurátora na rozpustenie tejto strany," povedala pre Gipsy Television Andrea Predajňová, hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR.

Len politická strana Hlas pravice​ podala dva podnety na rozpustenie Kotleba-ĽSNS. Strana tvrdí, že Generálna prokuratúra​ ​SR ignoruje nové skutočnosti, ktoré sa v prípade​ Kotlebovcov​ objavili."Najvyšší súd rozhodol o trestnom čine a právoplatne odsúdil Milana Mazureka, čelného predstaviteľa tohto hnutia za svoje výroky súvisiace s etnickými a národnostnými menšinami na Slovensku. Čakali sme či GP SR bude samočinne konať v tejto veci a podá znova podnet, nestalo sa tak. Preto sme sa rozhodli konať my,"
povedal pre Gipsy Television Ondrej Matej, líder strany Hlas pravice.

Podľa Generálnej prokuratúry SR ani táto skutočnosť neodôvodňuje, aby generálny prokurátor podal opätovnú žalobu, návrh na rozpustenie ĽSNS.

Kotlebova strana už raz rozpustená bola a to v roku 2006. Vtedy sa volala Slovenská Pospolitosť – Národná strana. O štyri roky neskôr jej členovia vstúpili do Strany priateľov vína  a tá sa následne premenovala na stranu Kotleba-Ľudová strana Naše Slovensko. 

Viac v reportáži Róberta HamburgbadžaPreskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Situáciu v rómskych osadách monitorujú aj asistenti podpory zdravia.

V dovolenkovom období, keď evidujeme zvýšený pohyb ľudí, je monitorovanie výskytu ochorenia COVID-19 stále aktuálne a nevyhnutné. Preto ministerstvo zdravotníctva podporuje aktivity, ktoré prispievajú k prehľadnosti epidemiologickej situácie na Slovensku.

Showbiz

Kráľovná rómskej hudby Esma Redžepová by oslávila 77. narodeniny.

Macedónska speváčka, Esma Redžepová by 8. augusta oslávila 77. narodeniny. Slávna speváčka zomrela pred štyrmi rokmi.