27.05.2019 SPRÁVY

VIDEO: Film Ľoľi paradička je o zbližovaní a tolerancii, tvrdí jeho režisér.

Foto: Staviarsky production

18. júla príde do slovenských kín romantická komédia s názvom Ľoľi paradička. Snímka hovorí o láske dvoch „nešťastníkov“ z východného Slovenska.

Smiešno-smutný príbeh o nádeji a trpkosti života. Keď sa Milan, jarmočný predavač cukroviniek, dozvie, že Veronka mu ukradla dva turecké medy, pretože bola hladná, zľutuje sa nad ňou a kúpi jej obed. Veronka sa chce Milanovi odvďačiť a ponúkne sa mu za predavačku do stánku.Medzi oboma to zaiskrí a po búrlivej noci v lacnej ubytovni na okraji mesta sa do seba zaľúbia a začnú si plánovať spoločný život. Veronke pritom neprekáža, že Milan nemá nohu. Milanovi zasa neprekáža, že Veronka je Rómka. Prijme však takúto „nekonvenčnú“ dvojicu aj spoločnosť?

"Keďže film je o vzťahu Rómky a gadža, tak je to aj o nejakom zbližovaní, tolerancii a týchto veciach," povedal pre Gipsy Television Richard Staviarsky, režisér a scenárista filmu.


Hlavnú postavu si v tomto očakávanom filme zahrala Kamila Mitrášová a Michal Iľkanin. Vo filme hrajú aj ďalší rómski herci, ako napríklad Peter Kudráč či členovia Ľudovej hudby Štefana Cinu. Tí zároveň k filmu pripravujú vydanie CD nosiča.

Pozrite si reportáž s doposiaľ nepublikovanými zábermi. Nakrúcal Róbert Hamburgbadžo.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Slovákom čokoláda chutí! Vlani jej každý obyvateľ zjedol 3,4 kg.

Celková spotreba čokolády a čokoládových cukroviniek na Slovensku podľa predbežných údajov Štatistického úradu SR v roku 2019 dosiahla 3,4 kg na obyvateľa. V súhrne to predstavovalo približne 18,5 tisíca ton.

Showbiz

Barbora Botošová predstavuje svoj debutový album Colours of my Soul.

Syntéza zdanlivo nespojiteľných žánrov a rytmov. Asi tak by sa dal charakterizovať debutový album Barbory Botošovej, vnučky legendárneho huslistu Jána Berkyho Mrenicu, s názvom Colours of my Soul, ktorý vychádza vo vydavateľstve Hudobný fond.