24.05.2020 SPRÁVY

VIDEO: Boli sme pri tom! Rodina z Malčíc ide do domácej povinnej karantény.

Foto: Gipsy Television

Viaceré rómske rodiny, ktoré sa vrátili zo Spojeného kráľovstva dnes prišli na hraničný priechod Petržalka-Berg. Práve cez tento priechod môžu ísť do povinnej domácej karantény.

Domáca karanténa je spustená, avšak dá sa zatiaľ stiahnuť iba do mobilných telefónov s operačným systémom Android. Prejsť sa dá od sobotného večera zatiaľ iba na hraničnom priechode Berg. 

Základnými podmienkami na absolvovanie karantény v domácej izolácii je telefón s kamerou a určovaním polohy, nonstop wifi pripojenie alebo dostatok mobilných dát a dostatočný mobilný signál na mieste izolácie. Občan musí v domácej izolácii absolvovať test na COVID-19. Počas domácej izolácie občan ani ostatní členovia domácnosti nemôžu opustiť miesto izolácie.

Slováci nemajú mobilné telefóny s operačným programom Android. Musia preto ísť do štátnej karantény. Foto: Gipsy Television

Spustenie domácej karantény očakávali pôvodne v piatok 22. mája o 15.00 hodine, keď sa ich väčší počet dostavil na hraničný priechod Jarovce - Kittsee. Niektorí z nich blokovali premávku dva dni, čo spôsobilo zdržanie na hraniciach s Rakúskom.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Slovákom čokoláda chutí! Vlani jej každý obyvateľ zjedol 3,4 kg.

Celková spotreba čokolády a čokoládových cukroviniek na Slovensku podľa predbežných údajov Štatistického úradu SR v roku 2019 dosiahla 3,4 kg na obyvateľa. V súhrne to predstavovalo približne 18,5 tisíca ton.

Showbiz

Barbora Botošová predstavuje svoj debutový album Colours of my Soul.

Syntéza zdanlivo nespojiteľných žánrov a rytmov. Asi tak by sa dal charakterizovať debutový album Barbory Botošovej, vnučky legendárneho huslistu Jána Berkyho Mrenicu, s názvom Colours of my Soul, ktorý vychádza vo vydavateľstve Hudobný fond.