20.10.2020 SPRÁVY

VIDEO: A teraz budem hovoriť ja! Aká je pravda okolo sporu v Plaveckom Štvrtku?

Reprofoto: Gipsy Television/ KR PZ Bratislava

Koncom septembra sme vás informovali o konflikte dvoch rodín z Plaveckého štvrtka. Nakrútili sme vtedy rozhovor s jednou zo zúčastnených strán. Teraz sme ale dali priestor na vyjadrenie sa tej druhej.

Napádanie sa, hádzanie zápalných fliaš na domy či slovné útoky sa už stali bežnou súčasťou každodenného života ľudí, ktorí žijú v osade v tejto obci. Jedna rodina obviňuje z útokov tú druhú. Policajti preto v osade už niekoľkokrát zasahovali. Problém medzi rodinami vznikol minulý rok. Dôvodom mala byť potýčka medzi dvomi mužmi, ktorí sú členmi oboch rodín.

"Tá Bučanská strana sa nemá kde rozrastať, už je tam len les. Vzhľadom k tomu, že sa postavil plot, tak sa dobíjajú k nám," povedala pre Gipsy Television ešte koncom septembra obyvateľka obce Plavecký Štvrtok, Karin Polakovičová.

Členka tej tzv. Bučanskej strany, Anna Zemanová ale tvrdí, že Polakovičová klame. "Nás je osemdesiat a ich je päťsto. Ako sa k nim môžeme dobíjať a napádať ich. Veď by nás pozabíjali," povedala Zemanová v rozhovore pre Gipsy Television. 

Zemanová dodáva, že ak ich druhá strana napadla, oni sa vždy len chránili. Posledná potýčka medzi rodina sa odohrala začiatkom októbra. Pobilo sa vtedy sto ľudí. "Po príchode policajtov na miesto po nich obyvatelia kolónie hádzali kamene. Počas služobného zákroku došlo aj k napadnutiu policajta. Policajti použili varovný výstrel do vzduchu. Muž podozrivý z útoku bol zadržaný a predvedený na príslušné policajné oddelenie," uviedli bratislavskí policajti.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Do dražby ide fľaša vína, ktoré dozrievalo vo vesmíre.

Fľaša červeného vína, ktorá viac než rok strávila na obežnej dráhe Zeme, pôjde do dražby. Britský aukčný dom Christie's odhaduje, že sa táto unikátna položka predá za približne 830.000 eur.

Showbiz

VIDEO: Toto vás dojme k slzám. Bendig prespieval pieseň Věry Bílej.

Potenciál tohto hudobného videa je veľký. Stotožnia sa s ním najmä rodiny a priatelia ľudí, ktorí už nie sú medzi nami.