21.09.2020 SPRÁVY

Valéria sa 9-krát uchádzala o to isté pracovné miesto. Nezamestnali ju lebo je Rómka!

Foto: Gipsy Television

Valéria Džudžová z obce Parchovany na východnom Slovensku sa 9-krát uchádzala o pracovné miesto v jednej firme. Spoločnosť ju ale odmietla zamestnať pretože je Rómka.

Pani Valéria pre Gipsy Television uviedla, že o pracovné miesto sa najprv uchádzala telefonicky. "Pracovníčka firmy jej mala povedať, že ju do zamestnania príjmu. Keď ale prišla na osobný pohovor, realita bola iná. "Pozrela sa na mňa a povedala mi, že žiaľ pracovné miesto už nie je voľné. Vraj prijali do zamestnania už inú osobu," povedala Valéria Džudžová pre Gipsy Television.

Valéria sa o pracovné miesto uchádzala v tej istej firme celkovo 9-krát. 9-krát dostala zamietavé stanovisko. Jej tvrdenie potvrdzuje aj tamojšia terénna sociálna pracovníčka. "Jej bolo povedané, že majú negatívnu skúsenosť s Rómami, že vo firme v minulosti Rómovia kradli, tak preto sú nechcú prijať," povedala pre Gipsy Television Dominika Bereščíková.

"Cítila som sa hrozne. Chcela som sa s ňou rozprávať o tom, ale zatvorila pred nosom dvere," dodala Valéria. Skromná žena z východného Slovenska tvrdí, že nemá žiaden finančný príjem. Pomáhajú jej len deti. Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Do dražby ide fľaša vína, ktoré dozrievalo vo vesmíre.

Fľaša červeného vína, ktorá viac než rok strávila na obežnej dráhe Zeme, pôjde do dražby. Britský aukčný dom Christie's odhaduje, že sa táto unikátna položka predá za približne 830.000 eur.

Showbiz

VIDEO: Toto vás dojme k slzám. Bendig prespieval pieseň Věry Bílej.

Potenciál tohto hudobného videa je veľký. Stotožnia sa s ním najmä rodiny a priatelia ľudí, ktorí už nie sú medzi nami.