21.09.2020 SPRÁVY

Valéria sa 9-krát uchádzala o to isté pracovné miesto. Nezamestnali ju lebo je Rómka!

Foto: Gipsy Television

Valéria Džudžová z obce Parchovany na východnom Slovensku sa 9-krát uchádzala o pracovné miesto v jednej firme. Spoločnosť ju ale odmietla zamestnať pretože je Rómka.

Pani Valéria pre Gipsy Television uviedla, že o pracovné miesto sa najprv uchádzala telefonicky. "Pracovníčka firmy jej mala povedať, že ju do zamestnania príjmu. Keď ale prišla na osobný pohovor, realita bola iná. "Pozrela sa na mňa a povedala mi, že žiaľ pracovné miesto už nie je voľné. Vraj prijali do zamestnania už inú osobu," povedala Valéria Džudžová pre Gipsy Television.

Valéria sa o pracovné miesto uchádzala v tej istej firme celkovo 9-krát. 9-krát dostala zamietavé stanovisko. Jej tvrdenie potvrdzuje aj tamojšia terénna sociálna pracovníčka. "Jej bolo povedané, že majú negatívnu skúsenosť s Rómami, že vo firme v minulosti Rómovia kradli, tak preto sú nechcú prijať," povedala pre Gipsy Television Dominika Bereščíková.

"Cítila som sa hrozne. Chcela som sa s ňou rozprávať o tom, ale zatvorila pred nosom dvere," dodala Valéria. Skromná žena z východného Slovenska tvrdí, že nemá žiaden finančný príjem. Pomáhajú jej len deti. Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

RTVS odvysiela dokumenty o Rómoch i novú rozhlasovú hru. ČT venovala Rómom minimálny vysielací čas.

Rozhlas a televízia Slovenska zaradila do programovej štruktúry k Medzinárodnému dňu Rómov, niekoľko programov.

Showbiz

PITINGO: Španielsky Róm, ktorý nosil kufre. Dnes je z neho medzinárodná spevácka hviezda.

Živil sa ako zmrzlinár, ale aj ako nosič kufrov na letisku. Dnes je z neho rešpektovaná hviezda, ktorá má fanúšikov po celom svete. Dôvodom je jeho fascinujúci hlas a vlastný hudobný štýl.