23.04.2021 SPRÁVY

Vakcínu Johnson & Johnson dostanú ľudia z osád. Očkovať ich môžu už na budúci týždeň.

Foto: Gipsy Television

Na Slovensku je už takmer 9-tisíc dávok vakcíny od spoločnosti Johnson & Johnson. Práve ňou by mali očkovať ľudí, ktorí žijú v osadách.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský povedal, že táto vakcínu bude určená pre ľudí bez doma, ľuďom, ktorí sú v domovoch sociálnych služieb a marginalizovaným rómskym komunitám. Momentálne je na Slovensku približne 9-tisíc kusov a do konca týždňa nám dodajú ďalších 15-tisíc dávok.

"To rozhodnutie padlo pri rokovaní so samosprávami a s odborníkmi, ktorí nám toto odporúčali, preto s tým súhlasím," povedal dnes minister zdravotníctva na stretnutí s novinármi. Aplikácia vakcíny Johnson & Johnson je jednodávková. S očkovaním by sa podľa Vladimíra Lengvarského mohlo začať už na budúci týždeň.

"Pokiaľ komunity, ktoré budú vytypované samosprávnymi krajmi, na to budú pripravené, tak im tú vakcínu poskytneme a budú môcť očkovať," dodal V. Lengvarský.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Do dražby ide fľaša vína, ktoré dozrievalo vo vesmíre.

Fľaša červeného vína, ktorá viac než rok strávila na obežnej dráhe Zeme, pôjde do dražby. Britský aukčný dom Christie's odhaduje, že sa táto unikátna položka predá za približne 830.000 eur.

Showbiz

VIDEO: Toto vás dojme k slzám. Bendig prespieval pieseň Věry Bílej.

Potenciál tohto hudobného videa je veľký. Stotožnia sa s ním najmä rodiny a priatelia ľudí, ktorí už nie sú medzi nami.