23.04.2021 SPRÁVY

Vakcínu Johnson & Johnson dostanú ľudia z osád. Očkovať ich môžu už na budúci týždeň.

Foto: Gipsy Television

Na Slovensku je už takmer 9-tisíc dávok vakcíny od spoločnosti Johnson & Johnson. Práve ňou by mali očkovať ľudí, ktorí žijú v osadách.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský povedal, že táto vakcínu bude určená pre ľudí bez doma, ľuďom, ktorí sú v domovoch sociálnych služieb a marginalizovaným rómskym komunitám. Momentálne je na Slovensku približne 9-tisíc kusov a do konca týždňa nám dodajú ďalších 15-tisíc dávok.

"To rozhodnutie padlo pri rokovaní so samosprávami a s odborníkmi, ktorí nám toto odporúčali, preto s tým súhlasím," povedal dnes minister zdravotníctva na stretnutí s novinármi. Aplikácia vakcíny Johnson & Johnson je jednodávková. S očkovaním by sa podľa Vladimíra Lengvarského mohlo začať už na budúci týždeň.

"Pokiaľ komunity, ktoré budú vytypované samosprávnymi krajmi, na to budú pripravené, tak im tú vakcínu poskytneme a budú môcť očkovať," dodal V. Lengvarský.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Muž na pumpe odsával benzín z nádrže s vysávačom, spôsobil výbuch.

Vodič auta, ktorý v sobotu večer na čerpacej stanici v nemeckom meste Witten namiesto nafty omylom natankoval benzín, sa pokúsil túto chybu napraviť použitím vysávača, čím však spôsobil výbuch.

Showbiz

Deško Band z Košíc avizuje nový album. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na videoklip.

Obľúbená košická kapela Deško Band avizuje vydanie nového albumu. Termín zatiaľ nezverejnila.