10.08.2020 SPRÁVY

V Spojenom kráľovstve za 24 hodín pribudlo 861 ľudí pozitívnych na COVID-19.

Vo Veľkej Británii pribudlo za 24 hodín 816 nových prípadov. Celkový počet ľudí, ktorí majú infekčné ochorenie COVID-19 sa tak v krajine vyšplhal na 311 641.

Aj keď ide o vysoké číslo, počet prípadov klesol pod tisíc nových prípadov za deň. V pondelok vo Veľkej Británii zomrelo na COVID-19 21 ľudí. Celkový počet ľudí, ktorí ochoreniu podľahli úrady opravili z 46 574 na 46 526 osôb. 

Hovorca verejného zdravotníctva v Anglicku povedal pre metro.co.uk, "69 úmrtí sme vyňali z celkového počtu. Je to preto lebo ľudia, ktorí zomreli boli hlásení ako COVID pacienti. Neskôr sa ale zistilo, že neboli pozitívne testovaní. Preto v prípade potreby pravidelne kontrolujeme a upravujeme všetky údaje."

Pokiaľ ide o ďalší vývoj, predseda britskej vlády zopakoval svoju vôľu otvoriť v septembri všetky anglické školy. Označil to za morálnu povinnosť napriek odporu voči plánom. Kritický postoj k tomu majú rodičia detí, ale aj niektorí odborníci a politici. „Nie je správne, aby deti trávili viac času mimo školy, je to oveľa lepšie pre ich zdravie a duševnú pohodu, samozrejme ich vyhliadky na vzdelanie,“ uviedol Boris Johnson.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Vyhlásili 12. ročník ocenenia Roma Spirit.

Cieľom podujatia je podľa organizátorov vyzdvihnúť a oceniť výnimočné osobnosti a organizácie, ktoré sa aktívne podieľajú na zlepšení situácie rómskej menšiny a spolužitia Rómov a Nerómov na Slovensku.

Showbiz

VIDEO: Igor Kmeťo ml. prehovoril. Prekonal som koronavírus!

Igor Kmeťo ml. mal pozitívny test na Covid-19. Na infekčnom oddelení na bratislavských Kramároch bol hospitalizovaný 8 dní, 11 dní mal vysoké teploty.