27.05.2020 SPRÁVY

V Poľsku už od soboty ľudia nemusia nosiť rúška.

Foto: Czarek Sokolowski

Poľská vláda rozhodla o ďalšom uvoľnení opatrení zavedených pre pandémiu koronavírusu.

Poliaci už od soboty nebudú musieť vonku nosiť rúška na tvárach a zrušený od tohto termínu bude aj obmedzený počet zákazníkov v obchodoch či reštauráciách. Oznámil to poľský premiér Mateusz Morawiecki.

Od soboty sa v Poľsku zároveň otvoria fitnescentrá, divadlá a kiná, ktoré boli zatvorené dva mesiace. Dodržiavať však budú musieť prísne hygienické opatrenia. Diskotéky a ďalšie kluby však aj po tomto termíne zostanú zatvorené. Poľská vláda sa taktiež rozhodla ľuďom opätovne povoliť zhromažďovať sa, čo však obmedzila na maximálne 150 osôb. Takáto účasť je povolená aj na svadbách. Jedine na bohoslužby smie do kostolov chodiť neobmedzený počet ľudí.

V Poľsku dosiaľ zaznamenali celkovo 21.867 prípadov nákazy koronavírusom a 1025 úmrtí na ochorenie COVID-19, ktoré tento vírus vyvoláva. Za posledných 24 hodín pribudlo 229 nakazených a jedno úmrtie. Informovalo v stredu ráno poľské ministerstvo zdravotníctva.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Slovákom čokoláda chutí! Vlani jej každý obyvateľ zjedol 3,4 kg.

Celková spotreba čokolády a čokoládových cukroviniek na Slovensku podľa predbežných údajov Štatistického úradu SR v roku 2019 dosiahla 3,4 kg na obyvateľa. V súhrne to predstavovalo približne 18,5 tisíca ton.

Showbiz

Barbora Botošová predstavuje svoj debutový album Colours of my Soul.

Syntéza zdanlivo nespojiteľných žánrov a rytmov. Asi tak by sa dal charakterizovať debutový album Barbory Botošovej, vnučky legendárneho huslistu Jána Berkyho Mrenicu, s názvom Colours of my Soul, ktorý vychádza vo vydavateľstve Hudobný fond.