25.01.2017 SPRÁVY

V polícii pracuje málo Rómov. Ravasz preto navrhuje zriadiť štipendijný program.

ilustračné foto Gipsy Television

Ministerstvo vnútra a Policajný zbor sa chcú tento rok sústrediť na kriminalitu, ktorú páchajú Rómovia. Minister vnútra Robert Kaliňák sa v tomto prípade spolieha na policajtov, ktorí sa špecializujú na rómske komunity.

Koľko Rómov je na týchto pozíciách v rámci Policajného zboru sa nevie. Ministerstvo vnútra počet neeviduje. Podľa štatistík z roku 2013 pracovalo najviac policajných špecialistov, 65 v košickom kraji. O jedného menej majú v prešovskom. 

"Rozbehli sme viacero snáh, aby sa zvýšil počet Rómov v Policajnom zbore, ale tie prijímacie podmienky, ktoré sú pre Policajný zbor sú veľmi prísne. Z desiatich uchádzačov len dvaja prejdú a tam nerobíme rozdiely kto odkiaľ pochádza, aký má pôvod," povedal pre Gipsy Television minister vnútra Robert Kaliňák.

Splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity chce, aby bolo v Policajnom zbore viac Rómov. Navrhuje preto zriadiť štipendijný program.

"Ja by som bol veľmi rád keby sme vedeli zriadiť štipendijný program pre Rómov, aby sme mali vyššie zastúpenie práve tejto komunity v Policajnom zbore. Funguje to aj v iných krajinách. Podľa mňa by to znížilo napätie," povedal pre Gipsy Television vládny splnomocnenec Ábel Ravasz.  Počet policajných špecialitov na rómske komunity v roku 2013

KR PZ Bratislava

6 referentov špecialistov

KR PZ Trnava 

18 referentov špecialistov

KR PZ Nitra 

18 referentov špecialistov

KR PZ Trenčín

8 referentov špecialistov

KR PZ Banská Bystrica

44 referentov špecialistov

KR PZ Žilina 

8 referentov špecialistov

KR PZ Prešov 

64 referentov špecialistov

KR PZ Košice 

65 referentov špecialistov

Spolu KR PZ

231 referentov špecialistov

                                                             zdroj: Ministerstvo vnútraPreskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

VIDEO: Premiér Heger kričal: Lačho chaben! P. Pollák vydal kuchársku knihu.

Krst výnimočnej knihy receptov! Europoslanec Peter Pollák predstavil kuchársku knihu Čaro rómskej kuchyne, v ktorej zhromaždil 52 receptov z celej Európy.

Showbiz

Známe osobnosti vám prajú krásne Vianoce.

Známe osobnosti ako napríklad duo Mamuko Berci, pästiar František Tankó, speváčka Gitana, raper Boki či europoslancec Peter Pollák Vám, našim čitateľom a divákom, prajú krásne Vianoce. Pýtali sme sa ich aj nato, ako budú tráviť najkrajšie sviatky v roku.