23.09.2019 SPRÁVY

V Košiciach budú diskutovať o zamestnanosti Rómov.

Ilustračné foto

Podpora zamestnanosti Rómov – úspešné príklady z praxe, taký má názov diskusia, ktorú v Košiciach bude organizovať spoločnosť Amrop Jenewein a HRcomm klub Východ.

Diskusia s názvom Podpora zamestnanosti Rómov – úspešné príklady z praxe sa uskutoční 26. septembra v Košiciach. "Spájame zamestnávateľov, mimovládne organizácie a štátny sektor, aby sme znížili diskrimináciu znevýhodnených skupín na trhu práce a dali šancu talentom, ktoré skrývajú," uviedli organizátori diskusie.

O zamestnanosti Rómov budú diskutovať zamestnávatelia, zástupcovia spoločností Stiga Slovakia, Tesco Stories a Kosit. Za tretí sektor organizátori pozvali zástupcov organizácie Divé maky, Človek v ohrození a ETP Slovensko.

Zá štátnu správu bude v priestoroch spoločnosti Východoslovenská energetika Holding diskutovať štátny tajomník ministerstva práce Branislav Ondruš, generálny riaditeľ Ústredia práce Marián Valentovič a analytik Inštitútu finančnej politiky MF SR Slavomír Hidas.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Do dražby ide fľaša vína, ktoré dozrievalo vo vesmíre.

Fľaša červeného vína, ktorá viac než rok strávila na obežnej dráhe Zeme, pôjde do dražby. Britský aukčný dom Christie's odhaduje, že sa táto unikátna položka predá za približne 830.000 eur.

Showbiz

VIDEO: Toto vás dojme k slzám. Bendig prespieval pieseň Věry Bílej.

Potenciál tohto hudobného videa je veľký. Stotožnia sa s ním najmä rodiny a priatelia ľudí, ktorí už nie sú medzi nami.