06.08.2023 SPRÁVY

V Kežmarku vyhlásili druhý stupeň povodňovej aktivity.

Ilustračné foto TASR

V nedeľu vyhlásil primátor Ján Ferenčák druhý stupeň povodňovej aktivity pre Kežmarok. Podľa mesta sa toto rozhodnutie prijalo kvôli silným zrážkam, ktoré spôsobili náhle zvýšenie hladiny všetkých vodných tokov v oblasti.

Okrem toho existuje nebezpečenstvo, že hladina vody bude naďalej stúpať, čo by mohlo viesť k pretečeniu do obytných oblastí.

Mesto na sociálnej sieti uviedlo, že hladina rieky Poprad dosiahla a následne prekročila druhý stupeň povodňovej aktivity, ako je stanovené v povodňovom pláne. Primátor vyhlásil druhý stupeň povodňovej aktivity o 3.30 hodine.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) pre okres Kežmarok v nedeľu vydal tretiu stupeň upozornenia pred dažďom a druhý stupeň upozornenia pred povodňovou aktivitou.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Organizácie sa môžu uchádzať 150-tisícovú dotáciu. Financie sú určené na starostlivosť o deti.

Organizácie sa môžu uchádzať 150-tisícovú dotáciu. Financie sú určené na starostlivosť o deti z rómskych komunít vo veku od nula do šesť rokov. 

Showbiz

Exkluzívny záznam vystúpenia speváka Ricarda Kwieka na Gipsy Television.

Ricrado Kwiek, svetová hudobná hviezda rómskeho pôvodu, má za sebou fascinujúci príbeh. Narodený v Poľsku a so silnými rodinnými väzbami v Nemecku, kde jeho predkovia žili viac ako 50 rokov. Kwiek je viac než len spevák. Je to človek s hlbokými koreňmi a vášňou pre svoju kultúru.