17.07.2020 SPRÁVY

V Dobšinej zorganizovali pred 18 rokmi petíciu proti výstavbe bytov pre Rómov.

Ilustračné foto

Presne pred 18 rokmi zorganizoval občiansky petičný výbor petíciu proti pripravovanej výstavbe nízkoštandardných bytov pre Rómov v Dobšinej.

K 17. júlu 2002 ju podpísalo 1400 obyvateľov Dobšinej. Organizátori tvrdili, že výstavbou bytov, ktorú schválilo v marci 2002 mestské zastupiteľstvo, vzniknú podmienky pre prisťahovanie ďalších rómskych rodín, čo skomplikuje zatiaľ dobré vzťahy medzi Rómami a majoritou.

Vtedajší splnomocnenec petičného výboru a predseda miestnej organizácie Pravej Slovenskej národnej strany Peter Pamula tvrdil, že cieľom bolo pripraviť v Dobšinej bývanie pre Rómov zo Spiša v súvislosti s kandidatúrou Vysokých Tatier na zimné olympijské hry.

Občania mali možnosť vyjadriť sa proti výstavbe bytov podpisom petície na bielom papieri, alebo podporiť zámer mesta podpisom na červenom papieri. Na červenej petícii žiaden podpis nebol a bielu podpisovali aj samotní dobšinskí Rómovia.
        

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Situáciu v rómskych osadách monitorujú aj asistenti podpory zdravia.

V dovolenkovom období, keď evidujeme zvýšený pohyb ľudí, je monitorovanie výskytu ochorenia COVID-19 stále aktuálne a nevyhnutné. Preto ministerstvo zdravotníctva podporuje aktivity, ktoré prispievajú k prehľadnosti epidemiologickej situácie na Slovensku.

Showbiz

Kráľovná rómskej hudby Esma Redžepová by oslávila 77. narodeniny.

Macedónska speváčka, Esma Redžepová by 8. augusta oslávila 77. narodeniny. Slávna speváčka zomrela pred štyrmi rokmi.