20.03.2020 SPRÁVY

V Česku majú 774 prípadov nákazy, vyliečil sa štvrtý pacient.

Foto: Blesk.cz

V Česku sa vyliečil štvrtý pacient nakazený novým koronavírusom. ČR má 774 potvrdených prípadov infekcie a von môžu ľudia chodiť len s rúškami. Američania tiež schválili experimentálny liek Remdesivir pre českého pacienta, ktorý je vo vážnom stave.

Minister zdravotníctva Adam Vojtěch v piatok na Twitteri oznámil, že štvrtou vyliečenou je žena z Moravskosliezskeho kraja. Minister dúfa, že budú pribúdať ďalší. Prví traja ľudia sa uzdravili z choroby COVID-19 spôsobenej novým koronavírusom v pondelok 16. marca, boli zo severočeského mesta Děčín. Patrili k prvým nakazeným novým typom koronavírusu po tom, čo sa vrátili z lyžovačky v Taliansku.

V Česku zatiaľ nikto infekcii nepodľahol, ale štyria ľudia sa nachádzajú v kritickom stave. Americká firma vyrábajúca experimentálny liek Remdesivir na ochorenie COVID-19 schválila užitie lieku pre pacienta vo vážnom stave vo Všeobecnej fakultnej nemocnici v Prahe. Liek už firma poslala, zatiaľ do ČR neprišiel.

Námestník českého ministra zdravotníctva Roman Prymula v piatok ľuďom odporučil naďalej používať textilné rúška, ktoré sa dajú po dezinfekcii nosiť opakovane a zdajú sa výhodnejšie oproti jednorazovým.

Najčítanejšie

Neprehliadnite