01.04.2020 SPRÁVY

V Británii zomrelo na nákazu koronavírusom ďalších 563 ľudí.

Počet úmrtí na ochorenie COVID-19 v Británii sa v stredu zvýšil o 563 a dosiahol 2352.

Počet potvrdených prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 dosiahol 29.474, pričom v utorok ich bolo 25.150. Informovala o tom na svojej webovej stránke spravodajská televízia Sky News.

Ide o najvyšší počet úmrtí za 24 hodín od konca januára, keď sa ochorenie COVID-19 v Británii po prvý raz objavilo. Zvýšenie počtu úmrtí o 16 potvrdilo aj Škótsko, kde ich celkový počet stúpol na 76. Vo Walese ochoreniu podľahlo ďalších 29 osôb a počet obetí nového koronavírusu tam stúpol na 98.

Británia chce denne testovať 25.000 ľudí.

Britská vláda v stredu oznámila, že zvýši počet ľudí testovaných na nový koronavírus. Stalo sa tak po tom, ako čelila kritike za to, že v boji proti pandémii testuje príliš málo ľudí. Informovala o tom agentúra Reuters.

Zatiaľ čo napríklad v Nemecku otestujú za týždeň približne 500.000 ľudí, v Británii je to aktuálne 12.750 testov denne. Do polovice apríla by sa však toto číslo malo podľa britskej vlády zdvojnásobiť.

"Verím, že tento týždeň uvidíte výrazný nárast v testovaní. Očakávame, že v priebehu tohto týždňa bude otestovaných 15.000 ľudí a v budúcnosti to bude ešte viac," povedal pre televíziu ITV minister pre miestnu samosprávu Robert Jenrick.

Doteraz bolo v Británii urobených 143.186 testov na koronavírus, píše denník The Guardian. Vláda plánuje podľa Jenricka denne urobiť až 25.000 testov. Počas víkendu bolo otestovaných viac ako 900 zdravotníkov a v pondelok ďalších 8240 osôb. Britský minister Michael Gove na utorňajšej tlačovej konferencii uviedol, že dôvodom nízkeho počtu vykonaných testov bol nedostatok komponentov nevyhnutných pre testovanie.
   
            

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Francúzske reštaurácie vymysleli ochranné štíty pre zákazníkov.

Reštaurácie vo Francúzsku sa pripravujú na opätovné otvorenie. Aj v tejto krajine prevádzky musia dodržiavať hygienické opatrenia. 

Showbiz

Kam sa vytratila obľúbená moderátorka? Výrazná zmena imidžu a...

Linda Horváthová patrí obľúbeným tváram Gipsy Television. Jej relácia zo sveta showbiznisu - Romano dživipen má skvelú sledovanosť v mnohých krajinách Európy.