11.08.2020 SPRÁVY

Úrad splnomocnenca vlády pre rómske komunity dal vlani takmer 940 tisíc eur na tieto projekty.

Foto: ÚSVPRK

Úrad splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity má každý rok značnú časť peňazí, ktoré rozdeľuje uchádzačom v rámci dotačnej schémy. Vlani takto dal aj vrátane rezervy splnomocnenca 930 448,55 eur.

Najviac peňazí, 529 504 eur poskytol Úrad splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity na zabezpečenie technickej vybavenosti v osídleniach s marginalizovanými rómskymi komunitami, na opravu a rekonštrukciu bytov a sociálneho bývania, na projektovú dokumentáciu k bytom nižšieho štandardu, na vnútorné dovybavenie a sklady paliva k bytom nižšieho štandardu.

Druhú najvyššiu sumu, takmer 170 tisíc eur si rozdelili projekty, ktoré sa zameriavali na vzdelávanie a výchovu rómskych detí a žiakov. Na podporu vzniku a činnosti komunitných centier dal úrad v minulom roku 49 tisíc eur.

Na odstránenie havarijných stavov obydlí vzniknutých najmä v dôsledku živelných pohrôm, pôsobenia prírodných živlov alebo požiarov úrad nedal ani cent. Či sa nejaký subjekt uchádzal o podporu v tomto programe nie je známe. Úrad splnomocnenca na svojej webovej stránke nezverejnil zoznam podporených a nepodporených projektov. Uzávierka pre prijímanie žiadostí pritom bola ešte 1. februára 2020. 

Splnomocnencom vlády SR pre rómske komunity bol v tom čase Ábel Ravasz. Vo funkcii bol od apríla 2016 do marca 2020.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Vyhlásili 12. ročník ocenenia Roma Spirit.

Cieľom podujatia je podľa organizátorov vyzdvihnúť a oceniť výnimočné osobnosti a organizácie, ktoré sa aktívne podieľajú na zlepšení situácie rómskej menšiny a spolužitia Rómov a Nerómov na Slovensku.

Showbiz

VIDEO: Igor Kmeťo ml. prehovoril. Prekonal som koronavírus!

Igor Kmeťo ml. mal pozitívny test na Covid-19. Na infekčnom oddelení na bratislavských Kramároch bol hospitalizovaný 8 dní, 11 dní mal vysoké teploty.