22.07.2021 SPRÁVY

Trestné stíhanie v súvislosti so statusom M. Mazureka naďalej pokračuje.

V súvislosti so statusom poslanca Národnej rady SR Milana Mazureka po útoku vo Vrútkach stále pokračuje trestné stíhanie Národnej kriminálnej agentúry vo veci podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti.

"Aby nedošlo k zmareniu alebo sťaženiu objasnenia a vyšetrenia veci, viac informácií nie je možné poskytnúť," uviedol Michal Slivka hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. Útok v Spojenej škole na Ulici M. R. Štefánika vo Vrútkach z 11. júna 2020 si vyžiadal dvoch mŕtvych. Jedným z nich bol útočník, ktorého zneškodnila polícia. Po udalosti bolo tiež viacero zranených.

Mazurek v statuse písal, že útočník s nožom z Vrútok bol z "diskriminovanej menšiny", podľa poslancov Národnej rady SR Petra Polláka (OĽANO) i Jána Benčíka (Za ľudí), ktorí avizovali trestné oznámenia, tak hovoril o Rómovi.

Mazurek bol už v minulosti odsúdený za hanlivé výroky na adresu rómskeho etnika s rasistickým charakterom, ktoré odvysielali v októbri 2016 v Rádiu Frontinus. Musel zaplatiť pokutu vo výške 10.000 eur a prišiel aj o post poslanca parlamentu.  

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Muž na pumpe odsával benzín z nádrže s vysávačom, spôsobil výbuch.

Vodič auta, ktorý v sobotu večer na čerpacej stanici v nemeckom meste Witten namiesto nafty omylom natankoval benzín, sa pokúsil túto chybu napraviť použitím vysávača, čím však spôsobil výbuch.

Showbiz

Deško Band z Košíc avizuje nový album. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na videoklip.

Obľúbená košická kapela Deško Band avizuje vydanie nového albumu. Termín zatiaľ nezverejnila.