22.07.2021 SPRÁVY

Trestné stíhanie v súvislosti so statusom M. Mazureka naďalej pokračuje.

V súvislosti so statusom poslanca Národnej rady SR Milana Mazureka po útoku vo Vrútkach stále pokračuje trestné stíhanie Národnej kriminálnej agentúry vo veci podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti.

"Aby nedošlo k zmareniu alebo sťaženiu objasnenia a vyšetrenia veci, viac informácií nie je možné poskytnúť," uviedol Michal Slivka hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. Útok v Spojenej škole na Ulici M. R. Štefánika vo Vrútkach z 11. júna 2020 si vyžiadal dvoch mŕtvych. Jedným z nich bol útočník, ktorého zneškodnila polícia. Po udalosti bolo tiež viacero zranených.

Mazurek v statuse písal, že útočník s nožom z Vrútok bol z "diskriminovanej menšiny", podľa poslancov Národnej rady SR Petra Polláka (OĽANO) i Jána Benčíka (Za ľudí), ktorí avizovali trestné oznámenia, tak hovoril o Rómovi.

Mazurek bol už v minulosti odsúdený za hanlivé výroky na adresu rómskeho etnika s rasistickým charakterom, ktoré odvysielali v októbri 2016 v Rádiu Frontinus. Musel zaplatiť pokutu vo výške 10.000 eur a prišiel aj o post poslanca parlamentu.  

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Diana, princezná z Walesu, by sa dožila 60. narodenín.

Už v detstve bola britskou Lady, počas života sa stala princeznou z Walesu a zomrela ako "kráľovná ľudských sŕdc". Od narodenia princeznej Diany, jednej z najznámejších celebrít 20. storočia, uplynie vo štvrtok 1. júla 60. rokov.

Showbiz

ŠORTY: Mohol som mať strednú školu, mohol som sa slušne vyjadrovať. Vždy som bol pre nich Cigán.

Moderátor Šorty patrí k najvýraznejším hlasom slovenského éteru. V súčasnosti pôsobí v rádiu Európa 2. So skromného Zvolenčana je dnes aj úspešný spevák.