TREBIŠOV: V meste zbúrali dve bytovky v ktorých bývali Rómovia

ilustračné foto Gipsy Television

Trebišov 24. júla (Gipsy Television) - Rómske bytovky v Trebišove, ktoré sa pred rokom v lete nepodarilo zlikvidovať, dnes definitívne zbúrali. Prednosta Mestského úradu v Trebišove Július Selecký pre Gipsy Television povedal, že likvidácia dvoch bytoviek prebehla bez problémov, dohliadala na to aj polícia.

Vlani v júli sa obydlia Rómov pokúsil zbúrať majiteľ pozemkov. Nepodarilo sa mu to, lebo Rómovia mu ukázali papier zo súdu, že tam môžu bývať. "Majiteľ si to už vysúdil, má právoplatné rozhodnutie súdu," povedal Selecký. Rómovia sa podľa neho z bytoviek vysťahovali už dávnejšie, dnes boli stavby pred búraním prázdne. Bytovky na Družstevnej ulici v Trebišove bez elektriny a vody obývalo niekoľko rómskych rodín viac ako desaťročie. V provizórnom bývaní žilo približne 40 dospelých ľudí a 20 detí.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Úrad splnomocnenkyne vlády chcú presunúť pod Matovičov úrad.

Úrad splnomocnenkyne vlády pre rómske komunity si chce zobrať pod svoje krídla premiér Igor Matovič. Dôvodom má byť posilnenie úradu a jeho kompetencií.

Showbiz

VIDEO: Igor Kmeťo ml. tvrdí, že COVID-19 nie je náhoda!

Nový koronavírus sa nevyhýba ani umelcom. Infekčné ochorenie prekonal aj spevák Igor Kmeťo mladší. Pred časom bol hospitalizovaný na infekčnom oddelení na bratislavských Kramároch.