05.11.2019 SPRÁVY

Toto sú najhľadanejšie Rómky v Európe.

Europol pripravil v spolupráci s európskymi políciami informatívnu kampaň "Zločin nemá pohlavie", ktorou chce poukázať na to, že medzi najhľadanejšími Európanmi sú aj osoby ženského pohlavia.

Najhľadanejšou Rómkou v Európe je 52-ročná Iveta Tancošová z Českej republiky. V auguste 2010 nalákala mladé dievča do Anglicka pod zámienkou, že bude pracovať ako zdravotná sestra.

Ihneď po príchode do krajiny, dievčaťu vzala  jej cestovný pas a oznámila jej, že bude pracovať ako prostitútka.


Keďže dievča odmietlo vykonávať prostitúciu, Iveta Tancošová ju podľa polície zamkla do v miestnosti, kde musela denne poskytovať sexuálne služby desiatkam klientov a to niekoľko mesiacov. Ak odmietla, bola brutálne zbitá.

Takto bola nútená pracovať 7 dní v týždni. V januári 2011 ju utečenec predal svojim príbuzným v Írsku. Súd ho uznal za vinného a odsúdil na 7,5 roka väzenia. Iveta Tancošová je ale stále na úteku a pred zákonom sa skrýva.

Ďalšou najhľadanejšou Rómkou podľa Europolu je ťaktiež Češka, 46-ročná Monika Rafaelová.

Trestné činy mala spáchať pred dvomi rokmi. Vo Švédskych obchodoch okrádala ľudí spolu s ďalšími páchateľmi. V nákupných centrách kradla kabelky a peňaženky. Poškodeným následne vybielili bankové účty. 

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Zverejnili nové fotografie z dolapenia nacistického zločinca Eichmanna.

Izraelská vnútorná tajná služba Šin Bet zverejnila nové fotografie týkajúce sa operácie, počas ktorej pred 60 rokmi v Argentíne chytili jedného z najhľadanejších nacistických zločincov Adolfa Eichmanna. 

Showbiz

Lucia Bikárová v SuperStar skončila!

Talentovaná speváčka Lucia Bikárová z Brna, nepostúpila medzi päť najlepších spevákov tohtoročnej súťaže a SuperStar opustila!