28.04.2020 SPRÁVY

TIP OD VÁS: Pošta v Spišských Vlachoch údajne diskriminuje Rómov.

Slovenská pošta vyhradila podľa nariadenia hlavného hygienika konkrétny čas pre seniorov. Do pošty preto ľudí mladších ako 65 rokov nepúšťajú. 

Na pošte v Spišských Vlachoch sa nariadením hlavného hygienika zrejme neriadia. Dokazovať to má video, ktoré nakrútil tamojší obyvateľ. 

Na záberoch je vidieť, že pracovníčka pošty obsluhuje ženu, Nerómku, ktorá podľa odhadu nemá 65 rokov. "Slovenská pošta má Implementovali sme opatrenie Úradu verejného zdravotnítva SR - na otvorených poštách v rámci platných hodín pre verejnosť v pondelok až piatok v čase od 9:00 do 11:00 hodiny vybavujeme iba seniorov nad 65 rokov. Všetkým zákazníkom vrátane seniorov odporúčame vyhnúť sa návšteve pobočiek," uvádza Slovenská pošta na svojej webovej stránke.

Keďže Rómka videla, že pracovníčka pošty obsluhuje ľudí, ktorí nemajú 65 rokov, aj ona chcela využiť služby Slovenskej pošty. Pracovníčka ju ale odmietla obslúžiť s tým, že má počkať do 11. hodiny. Video malo vzniknúť krátko pred desiatou hodinou ráno.

"Cigáni nemôžu ísť na poštu, len ľudia nad 65 rokov. Tu je dôkaz, že vybavujú aj mladších bielych, ale Cigáni majú čakať do 11:00 hodiny. Pred poštou stáli ďalší maldí ľudia, ktorých vybavujú. Ako je to možné? Pravidlá majú platiť pre každého," uviedol Anton Dunka.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Do dražby ide fľaša vína, ktoré dozrievalo vo vesmíre.

Fľaša červeného vína, ktorá viac než rok strávila na obežnej dráhe Zeme, pôjde do dražby. Britský aukčný dom Christie's odhaduje, že sa táto unikátna položka predá za približne 830.000 eur.

Showbiz

VIDEO: Toto vás dojme k slzám. Bendig prespieval pieseň Věry Bílej.

Potenciál tohto hudobného videa je veľký. Stotožnia sa s ním najmä rodiny a priatelia ľudí, ktorí už nie sú medzi nami.