28.04.2020 SPRÁVY

TIP OD VÁS: Pošta v Spišských Vlachoch údajne diskriminuje Rómov.

Slovenská pošta vyhradila podľa nariadenia hlavného hygienika konkrétny čas pre seniorov. Do pošty preto ľudí mladších ako 65 rokov nepúšťajú. 

Na pošte v Spišských Vlachoch sa nariadením hlavného hygienika zrejme neriadia. Dokazovať to má video, ktoré nakrútil tamojší obyvateľ. 

Na záberoch je vidieť, že pracovníčka pošty obsluhuje ženu, Nerómku, ktorá podľa odhadu nemá 65 rokov. "Slovenská pošta má Implementovali sme opatrenie Úradu verejného zdravotnítva SR - na otvorených poštách v rámci platných hodín pre verejnosť v pondelok až piatok v čase od 9:00 do 11:00 hodiny vybavujeme iba seniorov nad 65 rokov. Všetkým zákazníkom vrátane seniorov odporúčame vyhnúť sa návšteve pobočiek," uvádza Slovenská pošta na svojej webovej stránke.

Keďže Rómka videla, že pracovníčka pošty obsluhuje ľudí, ktorí nemajú 65 rokov, aj ona chcela využiť služby Slovenskej pošty. Pracovníčka ju ale odmietla obslúžiť s tým, že má počkať do 11. hodiny. Video malo vzniknúť krátko pred desiatou hodinou ráno.

"Cigáni nemôžu ísť na poštu, len ľudia nad 65 rokov. Tu je dôkaz, že vybavujú aj mladších bielych, ale Cigáni majú čakať do 11:00 hodiny. Pred poštou stáli ďalší maldí ľudia, ktorých vybavujú. Ako je to možné? Pravidlá majú platiť pre každého," uviedol Anton Dunka.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Francúzske reštaurácie vymysleli ochranné štíty pre zákazníkov.

Reštaurácie vo Francúzsku sa pripravujú na opätovné otvorenie. Aj v tejto krajine prevádzky musia dodržiavať hygienické opatrenia. 

Showbiz

Kam sa vytratila obľúbená moderátorka? Výrazná zmena imidžu a...

Linda Horváthová patrí obľúbeným tváram Gipsy Television. Jej relácia zo sveta showbiznisu - Romano dživipen má skvelú sledovanosť v mnohých krajinách Európy.