15.07.2020 SPRÁVY

Tieto dve anglické mestá si určili vlastné opatrenia proti šíreniu COVID-19.

Foto: Sky News

Mestá Blackburn a Darwen, ktoré sú súčasťou grófstva Lancashire,  v období do 11. júla zaznamenali tretí najväčší nárast počtu prípadov na 100.000 obyvateľov v celom spojenom kráľovstve. Určili si preto vlastné opatrenia, ktoré majú zamedziť šíreniu infekčného ochorenia.

V mestách Blackburn a Darwen platí, že na návštevu k ďalšej osobe môžu ísť odteraz maximálne len vo dvojici a na verených priestranstvách je s okamžitou platnosťou povinné nosenie rúšok.

Úrady takisto vyzvali ľudí, aby sa dali otestovať na prítomnosť ochorenia COVID-19 a to aj v prípade, že nemajú príznaky infekčného ochorenia. Úrady ľudí vyzvali, aby dodržiavali opatrenia s cieľom chrániť seba a svojich najbližších. Inak budú musieť opatrenia sprísniť. Mestá Blackburn a Darwen sa tak chcú vyhnúť tzv. lockdownu, informovala o tom stanica Sky News.

Blackburn with Darwen je obvod tvorený mestami Blackburn a Darwen. Leží v grófstve Lancashire v severozápadnej časti Anglicka a má približne 147.400 obyvateľov. Blackburn with Darwen v období do 11. júla zaznamenal tretí najväčší nárast počtu prípadov na 100.000 obyvateľov v celom Anglicku. Najvyšší nárast bol v meste Leicester, kde britská vláda už koncom júna nariadila pre výrazný nárast v počte nakazených novým koronavírusom zatvorenie škôl a obchodov.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Situáciu v rómskych osadách monitorujú aj asistenti podpory zdravia.

V dovolenkovom období, keď evidujeme zvýšený pohyb ľudí, je monitorovanie výskytu ochorenia COVID-19 stále aktuálne a nevyhnutné. Preto ministerstvo zdravotníctva podporuje aktivity, ktoré prispievajú k prehľadnosti epidemiologickej situácie na Slovensku.

Showbiz

Kráľovná rómskej hudby Esma Redžepová by oslávila 77. narodeniny.

Macedónska speváčka, Esma Redžepová by 8. augusta oslávila 77. narodeniny. Slávna speváčka zomrela pred štyrmi rokmi.