01.01.2021 SPRÁVY

Suela, Tereza a Adelka, toto sú prvé bábätká narodené v roku 2021.

Foto: UNLP KE, Agel

Prvým narodeným bábätkom v roku 2021 v košickej nemocnici UNLP je Suela. Narodila sa hodinu a pol po polnoci. 

Prvé dieťa sa v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura v Košiciach narodilo o 1.30 hodine mamičke Márii. Dievčatko vážilo 2 370 gramov, meralo 47 cm a dostalo meno Suela. "Mamička pochádzajúca z Košíc spontánne rodila v pôrodnici na Tr. SNP 1. Ide už o jej siedme dieťa," uviedla hovorkyňa nemocnice Ivana Vaněková. 


Mamička dostane dar od mesta Košice a taktiež aj finančnú hotovosť. Prvým narodeným bábätkom v krompašskej nemocnici je taktiež dievčatko. Volá sa Tereza Baliaková. Narodila sa o 4.40 hodine a vážila 4 000 gramov a 51 centimetrov.Vo Zvolene sa tiež ako prvé narodilo dievčatko, Adelka Balážová. Na svet prišla 25 minút po polnoci mamičke Veronike. "Je to jej prvé dieťatko, obe sa majú dobre. Adelka mala pri narodení miery 3 710 gramov a 52 cm," uviedla hovorkyňa nemocnice Agel, Martina Pavlíková.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Na Luníku IX. si prvé dve rodiny postavia domy. Starosta avizuje aj nové byty.

Luník IX. je jednou z dvadsiatich dvoch mestských častí mesta Košice. Žije tam značná časť Rómov. Lokalita je známa zdevastovanými bytovkami a komunálnym odpadom, ktorý sa hromadil v okolí obydlí.

Showbiz

VIDEO: Transexuálka Jarka sa za noc stala hviezdou. Nakrútila už aj videoklip.

Transexuálka Jarka sa v priebehu niekoľkých týždňov dostala do pozornosti mnohých Rómov. Dôvodom sú jej živé videá, ktoré v priebehu niekoľkých hodín majú desaťtisícové vzhliadnutia.