STANOVISKO: MZV, súvisiace s poslednými udalosťami vo Francúzsku

ilustračné foto TASR/MTI

Bratislava 6. septembra 2010 (TASR) - "Pravidlá EÚ sa vzťahujú na všetkých. To platí vo vzťahu k právu na slobodu pohybu občanov EÚ medzi jej členskými štátmi, ako aj k povinnosti rešpektovať zákony štátu pobytu, k budovaniu osídlení bez miestnych povolení a k zabezpečeniu verejného poriadku.

Vítame dohľad Európskej komisie nad dodržiavaním týchto pravidiel. Sociálna vylúčenosť Rómov je celoeurópskou výzvou. Vláda Slovenskej republiky chce komplexnými opatreniami prispieť k hľadaniu riešení. Prístup vlády Slovenskej republiky bude založený na sociálnej inklúzii a zachovaní princípu osobnej zodpovednosti Rómov. Záujmom Slovenskej republiky je vytvoriť doma také ekonomické a sociálne prostredie, aby to, či občania našej vlasti hľadajú prácu v zahraničí bolo voľbou, nie nevyhnutnosťou." Informáciu TASR poskytol riaditeľ tlačového odboru MZV SR Juraj Tomaga.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Muž na pumpe odsával benzín z nádrže s vysávačom, spôsobil výbuch.

Vodič auta, ktorý v sobotu večer na čerpacej stanici v nemeckom meste Witten namiesto nafty omylom natankoval benzín, sa pokúsil túto chybu napraviť použitím vysávača, čím však spôsobil výbuch.

Showbiz

Deško Band z Košíc avizuje nový album. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na videoklip.

Obľúbená košická kapela Deško Band avizuje vydanie nového albumu. Termín zatiaľ nezverejnila.