08.04.2021 SPRÁVY

Splnomocnenkyňa Bučková: Rómovia stále čelia určitým nerovnostiam.

Foto: ÚSVRK

Splnomocnenkyňa vlády SR pre rómske komunity Andrea Bučková tvrdí, že za 50 rokov sa udialo veľa pozitívnych vecí vo vzťahu k Rómom. No aj napriek tomu má Slovensko pred sebou ešte veľmi dlhú cestu k tomu, aby sa dosiahlo to, po čom Rómovia túžia. 

"Rómovia túžia po rovnosti. Potom, aby sme boli akceptovaní, aby sme vnímali a cítili, že sme súčasťou života a diania na Slovensku," povedala pre Gipsy Television splnomocnenkyňa A. Bučková.

Svet si tento rok pripomína 50. výročie od uskutočnenia prvého celosvetového kongresu v britskom Orgpintone. V roku 1971 stretnutie inicioval slovenský lekár, rodák z Klenovca Ján Cibuľa. Kongres sa uskutočnil od 8. do 12. apríla a stal sa prvým oficiálnym a jednotným politickým vystúpením Rómov. Delegáti zo 14 štátov sveta deklarovali svoj spoločný pôvod, etnické pomenovanie Róm, schválili dva dôležité symboly a to rómsku vlajku a hymnu. Zároveň sa prihlásili ku krajine svojho pôvodu, Indii.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Diana, princezná z Walesu, by sa dožila 60. narodenín.

Už v detstve bola britskou Lady, počas života sa stala princeznou z Walesu a zomrela ako "kráľovná ľudských sŕdc". Od narodenia princeznej Diany, jednej z najznámejších celebrít 20. storočia, uplynie vo štvrtok 1. júla 60. rokov.

Showbiz

ŠORTY: Mohol som mať strednú školu, mohol som sa slušne vyjadrovať. Vždy som bol pre nich Cigán.

Moderátor Šorty patrí k najvýraznejším hlasom slovenského éteru. V súčasnosti pôsobí v rádiu Európa 2. So skromného Zvolenčana je dnes aj úspešný spevák.