Letanovce, 06.02.2015 SPRÁVY

Smutný príbeh zdravotnej asistentky. Túžila po práčke a práci sestričky. Nedožila sa toho.

foto Gipsy Television

Výnimočná žena zo skromných pomerov mala svoje sny. Túžila mať elektrinu, automatickú práčku a prácu zdravotnej sestry. Svojich snov sa žiaľ nedožila.

Renáta Žigová bola skromná, ale výnimočná žena, ktorá od svojho narodenia žila v letanovskej osade bez vody a elektriny. Aj napriek tomu mala svoje sny a túžby.

Ak si myslíte, že chudobní ľudia nemajú svoje ambície, mýlite sa. Renáta Žigová túžila mať vysokoškolské vzdelanie. "Chcela som byť lekárkou alebo sestričkou na pôrodnici," povedala zdravotná asistentka v rozhovore pre Gipsy Television, ktorý sme nakrútili pred piatimi rokmi. 

Renáta Žigová túžila ešte po jednej veci. Nikdy nemala svoju vlastnú automatickú práčku. "Nie, nikdy som neprala na práčke." Zdravotná asistentka pomáhala ľuďom zo svojej komunity niekoľko rokov. Žiaľ svoj boj s leukémiou prehrala. V roku 2012 získala ocenenie Čin roka v súťaži Gipsy Spirit.

Pozrite si emotívny rozhovor


Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Prešovská univerzita spúšťa výučbu včelárstva, zriadi aj včelnice.

Prešovská univerzita zaradila do vzdelávacieho programu v letnom semestri nový predmet včelárstvo. Je zameraný na výučbu starostlivosti o včely, pričom praktická časť sa bude realizovať v novozriadených univerzitných včelniciach.

Showbiz

VIDEO: 20-ročný kickboxerista Václav Sivák je hrdý na svoj rómsky pôvod.

Václav Sivák je jedným z najúspešnejších kickboxerov u našich susedov. Je nielen majstrom Českej republiky ale i juniorským majstrom Európy a najnovšie aj majstra sveta. Mladému Rómovi sa vďaka nebezpečnému športu zmenil život.