SKEREŠOVO: Obec vytvorila pre šiestich občanov nové pracovné miesta

ilustračné foto TASR

Skerešovo 12. októbra 2010 (TASR) - Projekt na podporu tvorby nových pracovných miest pre príslušníkov marginalizovaných rómskych komunít (MRK) realizuje obec Skerešovo v okrese Revúca. Počas dvoch rokov bude samospráva zamestnávať šiestich občanov.

Projekt sa začal v obci 1. júla. Starosta Ján Svitek do neho zapojil ľudí, ktorí sú dlhodobo nezamestnaní. Väčšinu tvoria Rómovia. V súčasnosti pracujú na údržbe verejných priestranstiev. "Starajú sa o čistotu ciest a obecných budov. Na jar plánujeme spoločne začať pestovať liečivé i okrasné rastliny. V našej obci sme sa týmto ešte nezaoberali, ale veríme, že sa nám bude dariť. Vypestované rastlinky potom predáme do výkupne," informoval TASR starosta.V Skerešove, ktoré má 230 obyvateľov, z toho 80 rómskej národnosti, je vysoká miera nezamestnanosti. Obec niekoľkým občanom zabezpečila prácu na dva roky. "Ďalším pomáhame formou aktivačných a obecných prác," doplnil Svitek.

 

Obec získala na projekt Podpora tvorby pracovných miest pre MRK nenávratný finančný príspevok vo výške 112.974 eur z Fondu sociálneho rozvoja v rámci výzvy Operačného programu zamestnanosti a sociálnej inklúzie.

Najčítanejšie

Neprehliadnite