13.01.2018 SPRÁVY

SHEFFIELD: Britská polícia tvrdí, že neexistujú podozrenia okolo smrti 8-ročnej Janky.

text: Romea.cz
video: FB/Leileileon Hor

Podľa policajného veliteľstva v South Yorkshire, ktoré vyšetruje smrť malej Janky v Sheffielde, neexistujú žiadne podozrivé okolnosti jej smrti.

Vyplýva to z vyjadrení britskej polície pre spravodajský server Romea.cz. 

"Záchranná služba bola privolaná do domu v Cranworth Road, Sheffield tesne pred 18:10 hod. v utorok 2. januára po tom, čo bolo oznámené, že 8-ročné dievča malo ťažkosti s dýchaním. Bola prevezená do nemocnice, kde bohužiaľ v nedeľu 7. januára zomrela. Neexistujú žiadne podozrivé okolnosti jej smrti a spis prípadu bude pripravený pre koronera," uviedla tlačová hovorkyňa policajného veliteľstva v South Yourkshire pre server Romea.cz.

Koroner je v mnohých krajinách angloamerického práva štátny úradník, ktorého hlavnou zodpovednosťou je vyšetrovať úmrtia a vydávať úmrtné listy v nejednoznačných prípadoch. 

Dievčatko žilo v anglickom Sheffielde so svojou rodinou a osudný deň si mala hrať v podkroví s mladšími súrodencami a deťmi príbuzných. Potom si z neznámeho dôvodu mala omotať okolo krku opasok od županu a škrtiť sa.

Štyridsať minút nemala javiť žiadne známky života, privolaná záchranná služba dieťa oživovala a napojila na prístroje. Zranenie bolo však natoľko závažné, že lekári rodine odporučili po niekoľkých dňoch odpojiť dievčatko od prístrojov.

prevzaté: Romea.cz Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Francúzske reštaurácie vymysleli ochranné štíty pre zákazníkov.

Reštaurácie vo Francúzsku sa pripravujú na opätovné otvorenie. Aj v tejto krajine prevádzky musia dodržiavať hygienické opatrenia. 

Showbiz

Kam sa vytratila obľúbená moderátorka? Výrazná zmena imidžu a...

Linda Horváthová patrí obľúbeným tváram Gipsy Television. Jej relácia zo sveta showbiznisu - Romano dživipen má skvelú sledovanosť v mnohých krajinách Európy.