13.09.2019 SPRÁVY

SEREĎ/VÁHOVCE: Brat napadol brata so sekerou!

Policajti zo Serede obvinili z úmyselného ublíženia na zdraví 17-ročného mladistvého z obce Váhovce. V stredu napadol so sekerou v ruke svojho o rok mladšieho brata.

"Ráno o 07.00 hodine prišiel k jeho posteli, kde ležal a sekerou sa mu zahnal na hlavu. Ten stihol dať ešte pred tvár ruky a sekera sa mu zaťala do dvoch prstov ľavej ruky. Útokom mu spôsobil rezno–sečné rany s poškodením šliach," uviedla hovorkyňa KR PZ v Trnave, Mária Linkešová.

Policajti osobu ihneď zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia. Poverený policajt ho obvinil z úmyselného ublíženia na zdraví na chránenej osobe. Zároveň bol spracovaný návrh na jeho väzobné stíhanie z dôvodu, že  bol v auguste odsúdený za úmyselný trestný čin.Začiatkom roka sa 17-ročný Denis dopustil v obci aj lúpeže. Osobu mal kvôli peniazom zbiť a potom okradnúť o 20 eur. Súd ho za lúpež koncom augusta odsúdil  a ako mladistvému mu vymeral trest odňatia slobody na 18 mesiacov nepodmienečne s odkladom na 18 mesiacov pod probačným dohľadom, s tým že mal nahradiť škody a verejne alebo osobne sa osobe ospravedlniť.Právna kvalifikácia prípadu sa môže zmeniť na základe ďalších výpovedí a znaleckých posudkov. Rozhodovať o väzbe bude súd v najbližších hodinách. 

Najčítanejšie

Neprehliadnite