20.10.2018 SPRÁVY

RÓMSKE ŽENY Z OSÁD: My budeme bojovať za svoje práva!

foto: PpOaĽP

Rómske ženy z východného Slovenska, ktoré žijú v osadách, chcú bojovať za práva všetkých rómskych žien. Pomáha im Poradňa pre občianske a ľudské práva z Košíc. 

Poradňa pre občianske a ľudské práva dlhodobo, od roku 2003, spolupracuje so ženami z východného Slovenska. Zastupuje ich napríklad aj vo viacerých súdnych sporoch v prípade nútených sterilizácií.

"Posilnenie rómskych žien, ktoré čelia viacnásobnému znevýhodneniu v našej spoločnosti, vnímame ako dôležitú súčasť našej práce," uviedla Poradňa pre občianske a ľudské práva z Košíc.

Poradňa organizuje pre rómske ženy stretnutia, aby vedeli o svojich právach a aby tieto informácie šírili ďalej, medzi ženy vo svojej komunite.

"Aktívne rómske ženy z východného Slovenska, s ktorými spolupracujeme, dlhodobo na spoločných stretnutiach svojimi aktivitami upozorňujú na porušovanie ich práv na Slovensku," uviedla poradňa. Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Úrad splnomocnenkyne vlády chcú presunúť pod Matovičov úrad.

Úrad splnomocnenkyne vlády pre rómske komunity si chce zobrať pod svoje krídla premiér Igor Matovič. Dôvodom má byť posilnenie úradu a jeho kompetencií.

Showbiz

VIDEO: Igor Kmeťo ml. tvrdí, že COVID-19 nie je náhoda!

Nový koronavírus sa nevyhýba ani umelcom. Infekčné ochorenie prekonal aj spevák Igor Kmeťo mladší. Pred časom bol hospitalizovaný na infekčnom oddelení na bratislavských Kramároch.