20.10.2018 SPRÁVY

RÓMSKE ŽENY Z OSÁD: My budeme bojovať za svoje práva!

foto: PpOaĽP

Rómske ženy z východného Slovenska, ktoré žijú v osadách, chcú bojovať za práva všetkých rómskych žien. Pomáha im Poradňa pre občianske a ľudské práva z Košíc. 

Poradňa pre občianske a ľudské práva dlhodobo, od roku 2003, spolupracuje so ženami z východného Slovenska. Zastupuje ich napríklad aj vo viacerých súdnych sporoch v prípade nútených sterilizácií.

"Posilnenie rómskych žien, ktoré čelia viacnásobnému znevýhodneniu v našej spoločnosti, vnímame ako dôležitú súčasť našej práce," uviedla Poradňa pre občianske a ľudské práva z Košíc.

Poradňa organizuje pre rómske ženy stretnutia, aby vedeli o svojich právach a aby tieto informácie šírili ďalej, medzi ženy vo svojej komunite.

"Aktívne rómske ženy z východného Slovenska, s ktorými spolupracujeme, dlhodobo na spoločných stretnutiach svojimi aktivitami upozorňujú na porušovanie ich práv na Slovensku," uviedla poradňa. Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Do dražby ide fľaša vína, ktoré dozrievalo vo vesmíre.

Fľaša červeného vína, ktorá viac než rok strávila na obežnej dráhe Zeme, pôjde do dražby. Britský aukčný dom Christie's odhaduje, že sa táto unikátna položka predá za približne 830.000 eur.

Showbiz

VIDEO: Toto vás dojme k slzám. Bendig prespieval pieseň Věry Bílej.

Potenciál tohto hudobného videa je veľký. Stotožnia sa s ním najmä rodiny a priatelia ľudí, ktorí už nie sú medzi nami.