07.04.2021 SPRÁVY

Rómky a Rómovia z prvej línie idú vo štvrtok do prezidentského paláca.

Reprofoto Gipsy Television

Prezidentka Zuzana Čaputová prijme vo štvrtok popoludní v Prezidentskom paláci Rómov a Rómky z prvej línie boja proti pandémií a jej dopadom. Urobí tak pri príležitosti Medzinárodného dňa Rómov, ktorý si pripomíname 8. apríla. 

Na stretnutí s prezidentkou sa zúčastní Lenka Balogová, infektologička z Kliniky infektológie a cestovnej medicíny UNLP Košice, koordinátorka vakcinačného centra UNLP Košice. Veronika Danielová, pracovníčka sociálnej rehabilitácie z Domova sociálnych služieb pre deti a dospelých z obce Rohov. Barbara Balogová, študentka VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety, ktorá zároveň pracuje ako zdravotnícka asistentka na oddelení OMIS v nemocnici Svet Zdravia v Michalovciach.

S prezidentkou sa stretne aj Jozef Demeter, triedny učiteľ špeciálnej triedy zo základnej školy, ktorá sa nachádza v Slovenskom Novom Meste. Na stretnutí bude prítomný aj Martin Farbar, zástupca riaditeľa ZŠ I. Krasku z Trebišova, Vladimír Rafael, riaditeľ mimovládnej organizácie eduRoma, Rastislav Zubaj, regionálny koordinátor z Humenného, Národný projekt Terénna sociálna práca a terénna práca v obciach s prítomnosťou marginalizovaných rómskych komunít II., taktiež Stanislava Dotková, študentka Pedagogickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove a Lenka Bužová, koordinátorka asistentov podpory zdravia.

Rómky a Rómovia absolvujú s prezidentkou fototermín pre novinárov a po skončení stretnutia sa uskutoční spoločná tlačová beseda. 

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Americký Kongres schválil nový sviatok na počesť zrušenia otroctva.

Snemovňa reprezentantov Kongresu USA schválila v stredu návrh zákona, ktorým sa  krajine zavádza nový federálny sviatok: 19. jún – tzv. Juneteenth, deň pripomínajúci ukončenie otroctva v krajine.

Showbiz

VIDEO: Toto vás dojme k slzám. Bendig prespieval pieseň Věry Bílej.

Potenciál tohto hudobného videa je veľký. Stotožnia sa s ním najmä rodiny a priatelia ľudí, ktorí už nie sú medzi nami.