07.04.2021 SPRÁVY

Rómky a Rómovia z prvej línie idú vo štvrtok do prezidentského paláca.

Reprofoto Gipsy Television

Prezidentka Zuzana Čaputová prijme vo štvrtok popoludní v Prezidentskom paláci Rómov a Rómky z prvej línie boja proti pandémií a jej dopadom. Urobí tak pri príležitosti Medzinárodného dňa Rómov, ktorý si pripomíname 8. apríla. 

Na stretnutí s prezidentkou sa zúčastní Lenka Balogová, infektologička z Kliniky infektológie a cestovnej medicíny UNLP Košice, koordinátorka vakcinačného centra UNLP Košice. Veronika Danielová, pracovníčka sociálnej rehabilitácie z Domova sociálnych služieb pre deti a dospelých z obce Rohov. Barbara Balogová, študentka VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety, ktorá zároveň pracuje ako zdravotnícka asistentka na oddelení OMIS v nemocnici Svet Zdravia v Michalovciach.

S prezidentkou sa stretne aj Jozef Demeter, triedny učiteľ špeciálnej triedy zo základnej školy, ktorá sa nachádza v Slovenskom Novom Meste. Na stretnutí bude prítomný aj Martin Farbar, zástupca riaditeľa ZŠ I. Krasku z Trebišova, Vladimír Rafael, riaditeľ mimovládnej organizácie eduRoma, Rastislav Zubaj, regionálny koordinátor z Humenného, Národný projekt Terénna sociálna práca a terénna práca v obciach s prítomnosťou marginalizovaných rómskych komunít II., taktiež Stanislava Dotková, študentka Pedagogickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove a Lenka Bužová, koordinátorka asistentov podpory zdravia.

Rómky a Rómovia absolvujú s prezidentkou fototermín pre novinárov a po skončení stretnutia sa uskutoční spoločná tlačová beseda. 

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Diana, princezná z Walesu, by sa dožila 60. narodenín.

Už v detstve bola britskou Lady, počas života sa stala princeznou z Walesu a zomrela ako "kráľovná ľudských sŕdc". Od narodenia princeznej Diany, jednej z najznámejších celebrít 20. storočia, uplynie vo štvrtok 1. júla 60. rokov.

Showbiz

ŠORTY: Mohol som mať strednú školu, mohol som sa slušne vyjadrovať. Vždy som bol pre nich Cigán.

Moderátor Šorty patrí k najvýraznejším hlasom slovenského éteru. V súčasnosti pôsobí v rádiu Európa 2. So skromného Zvolenčana je dnes aj úspešný spevák.