07.04.2021 SPRÁVY

Rómky a Rómovia z prvej línie idú vo štvrtok do prezidentského paláca.

Reprofoto Gipsy Television

Prezidentka Zuzana Čaputová prijme vo štvrtok popoludní v Prezidentskom paláci Rómov a Rómky z prvej línie boja proti pandémií a jej dopadom. Urobí tak pri príležitosti Medzinárodného dňa Rómov, ktorý si pripomíname 8. apríla. 

Na stretnutí s prezidentkou sa zúčastní Lenka Balogová, infektologička z Kliniky infektológie a cestovnej medicíny UNLP Košice, koordinátorka vakcinačného centra UNLP Košice. Veronika Danielová, pracovníčka sociálnej rehabilitácie z Domova sociálnych služieb pre deti a dospelých z obce Rohov. Barbara Balogová, študentka VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety, ktorá zároveň pracuje ako zdravotnícka asistentka na oddelení OMIS v nemocnici Svet Zdravia v Michalovciach.

S prezidentkou sa stretne aj Jozef Demeter, triedny učiteľ špeciálnej triedy zo základnej školy, ktorá sa nachádza v Slovenskom Novom Meste. Na stretnutí bude prítomný aj Martin Farbar, zástupca riaditeľa ZŠ I. Krasku z Trebišova, Vladimír Rafael, riaditeľ mimovládnej organizácie eduRoma, Rastislav Zubaj, regionálny koordinátor z Humenného, Národný projekt Terénna sociálna práca a terénna práca v obciach s prítomnosťou marginalizovaných rómskych komunít II., taktiež Stanislava Dotková, študentka Pedagogickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove a Lenka Bužová, koordinátorka asistentov podpory zdravia.

Rómky a Rómovia absolvujú s prezidentkou fototermín pre novinárov a po skončení stretnutia sa uskutoční spoločná tlačová beseda. 

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Do dražby ide fľaša vína, ktoré dozrievalo vo vesmíre.

Fľaša červeného vína, ktorá viac než rok strávila na obežnej dráhe Zeme, pôjde do dražby. Britský aukčný dom Christie's odhaduje, že sa táto unikátna položka predá za približne 830.000 eur.

Showbiz

VIDEO: Toto vás dojme k slzám. Bendig prespieval pieseň Věry Bílej.

Potenciál tohto hudobného videa je veľký. Stotožnia sa s ním najmä rodiny a priatelia ľudí, ktorí už nie sú medzi nami.