07.04.2021 SPRÁVY

Rómky a Rómovia z prvej línie idú vo štvrtok do prezidentského paláca.

Reprofoto Gipsy Television

Prezidentka Zuzana Čaputová prijme vo štvrtok popoludní v Prezidentskom paláci Rómov a Rómky z prvej línie boja proti pandémií a jej dopadom. Urobí tak pri príležitosti Medzinárodného dňa Rómov, ktorý si pripomíname 8. apríla. 

Na stretnutí s prezidentkou sa zúčastní Lenka Balogová, infektologička z Kliniky infektológie a cestovnej medicíny UNLP Košice, koordinátorka vakcinačného centra UNLP Košice. Veronika Danielová, pracovníčka sociálnej rehabilitácie z Domova sociálnych služieb pre deti a dospelých z obce Rohov. Barbara Balogová, študentka VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety, ktorá zároveň pracuje ako zdravotnícka asistentka na oddelení OMIS v nemocnici Svet Zdravia v Michalovciach.

S prezidentkou sa stretne aj Jozef Demeter, triedny učiteľ špeciálnej triedy zo základnej školy, ktorá sa nachádza v Slovenskom Novom Meste. Na stretnutí bude prítomný aj Martin Farbar, zástupca riaditeľa ZŠ I. Krasku z Trebišova, Vladimír Rafael, riaditeľ mimovládnej organizácie eduRoma, Rastislav Zubaj, regionálny koordinátor z Humenného, Národný projekt Terénna sociálna práca a terénna práca v obciach s prítomnosťou marginalizovaných rómskych komunít II., taktiež Stanislava Dotková, študentka Pedagogickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove a Lenka Bužová, koordinátorka asistentov podpory zdravia.

Rómky a Rómovia absolvujú s prezidentkou fototermín pre novinárov a po skončení stretnutia sa uskutoční spoločná tlačová beseda. 

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Pandémia zasiahla deti aj finančne. Štvrtina prišla o časť alebo o celé vreckové.

Prebiehajúca pandémia ochorenia COVID-19 má veľmi negatívne dopady na vzdelávanie detí, a to nie len na jednotlivých predmetoch v škole, ale aj na finančné vzdelávanie v domácnosti. 

Showbiz

Aven Romale! Odkazujú umelci pri príležitosti Medzinárodného dňa Rómov.

Nikto nemôže poprieť, že ich temperament a cit pre umenie je ďaleko inde ako pri niektorých umelcoch. A práve na počesť Medzinárodného sviatku Rómov sa spojili mená ako Igor Kmeťo ml., Igor Kmeťo starší , Monika Bagárová, jej sestra Natalia, raper Kelso a Jan Bendig v skladbe "Aven Romale".