08.02.2020 SPRÁVY

Rómka je nominovaná na Slovenku roka v kategórii vzdelávanie.

Foto: Erika Bartošová/Dennik N

Učiteľka rómskeho pôvodu, ktorá vytvorila jazykový program pre deti cudzincov je nominovaná na prestížne ocenenie Slovenka roka.

Aj tento rok vybrala nominačná komisia 28 úspešných Sloveniek, ktoré sú nominované v deviatich kategóriách: Biznis a manažment, Umenie a kultúra, Médiá a komunikácia, Veda a výskum, Vzdelávanie, Podpora mladých talentov, Zdravotníctvo, Šport a Charita. Okrem toho udelí nominačná komisia aj tento rok titul Absolútna Slovenka roka a Mimoriadne ocenenie za celoživotný prínos pre Slovensko.

O tom, kto získa prestížne ocenenie v jednotlivých kategóriách, rozhodnú čitatelia týždenníka Slovenka spoločne s divákmi a poslucháčmi RTVS formou SMS hlasovania, kupónov a prostredníctvom internetového hlasovania na stránkach www.slovenkaroka.sk. Hlasovanie odštartovalo 7. februára a organizátori ho ukončia 29. mája 2020.

Nominovaná je učiteľka rómskeho pôvodu

PaedDr. Erika Bartošová, učiteľka v Základnej škole J. C. Hronského v Krupine jednou z troch nominovaných v kategórii vzdelávanie. Na prvom stupni základnej školy učí už takmer štvrťstoročie. Zameriava sa predovšetkým na vzdelávanie detí cudzincov, ktoré prichádzajú do slovenských škôl. Bartošová vytvorila jazykový program pre deti, ktoré vôbec nevedia po slovensky.

Mená víťaziek budú známe 31. mája počas slávnostného galavečera, ktorý sa uskutoční v historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave a v priamom prenose ho odvysiela RTVS na Jednotke.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

SAM KHERE: Ovplyvňuje náboženstvo život Róm?

Náboženské misie, ktoré fungujú v rómskych osadách, majú veľký vplyv na sociálne začleňovanie Rómov. Tvrdia to nielen experti, ale aj samotné cirkvi. Práca tradičných, ale i netradičných náboženských hnutí sa preto javí ako mimoriadne účinný nástroj.

Showbiz

Lucia Bikárová v SuperStar skončila!

Talentovaná speváčka Lucia Bikárová z Brna, nepostúpila medzi päť najlepších spevákov tohtoročnej súťaže a SuperStar opustila!