01.03.2019 SPRÁVY

Rodičom, ktorí dohodli sobáš svojej 12-ročnej dcére, hrozí 12 ročné väzenie.

ilustračné foto

Vyšetrovateľ obvinil dve ženy a dvoch mužov z Nitry a Zlatých Moraviec, zo zločinu obchodovania s ľuďmi. 

"Konkrétne išlo o 12 ročné dievča, ktoré chceli prinútiť k sobášu. Marek R. a Mária R. (37 a 36 rokov) sa na tom mali dohodnúť so Slavomírom K. a Adrianou K. (obaja 39 roční) a dať im za kúpu dievčaťa 1.500 eur," uviedla hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová.

Teraz všetkým štyrom hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov. Stíhaní sú na slobode.Policajné Prezídium zároveň informovalo aj o ďalšom prípade z Medzilaboriec. "38 ročná žena mala pomáhať 21 ročnej pri organizovaní svadby a cestovaní do škótskeho Glasgowa. Tam sa vydala za 26 ročného občana Pakistanu a mala za to získať 1.200 Libier," vysvetlila Baloghová.

Podľa polície Pakistanec samozrejme požiadal o povolenie na pobyt za účelom zlúčenia rodiny, čím zároveň mohol získať aj možnosť voľného pohybu v krajinách Európskej únie. Slovenkám hrozí trest odňatia slobody na dva až osem rokov, vyšetrovateľ nedal podnet prokurátorovi na ich väzobné stíhanie.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Francúzske reštaurácie vymysleli ochranné štíty pre zákazníkov.

Reštaurácie vo Francúzsku sa pripravujú na opätovné otvorenie. Aj v tejto krajine prevádzky musia dodržiavať hygienické opatrenia. 

Showbiz

Kam sa vytratila obľúbená moderátorka? Výrazná zmena imidžu a...

Linda Horváthová patrí obľúbeným tváram Gipsy Television. Jej relácia zo sveta showbiznisu - Romano dživipen má skvelú sledovanosť v mnohých krajinách Európy.