Bratislava, 14.10.2013 SPRÁVY

RIS: Stojí za Pollákovou "Rómskou reformou"

ilustračné foto Gipsy Television

"Rómska iniciatíva Slovenska (RIS) plne podporuje rómsku reformu preto, že už samotný názov tu doposiaľ nebol. Každá reforma v oblasti sociálnych vecí a ďalšie iné, ktoré sa konali na Slovensku sa neudiali okamžite. Je samozrejmosťou, že si vyžaduje čas, precíznosť a zodpovednosť za jej účinnosť v praxi," uviedol pre Gipsy Television predseda rómskej politickej strany Václav Kappel. 

Rómska iniciatíva Slovenska (RIS) vyzýva rómskych občianskych aktivistov a verejnú ochrankyňu práv, Janu Dubovcovú,  aby sa pozreli pravde priamo do oči. RIS údajne disponuje informáciami, že celá udalosť v Moldave nad Bodvou bola údajne pripravená provokatérmi. "Treba si uvedomiť jednu skutočnosť, že všade vo svete sú práva, ale aj povinnosti a to platí pre každého občana," povedal Kappel pre Gipsy Television.

 

"Nadácia Milana Šimečku a rómski aktivisti, ak chcete niekoho kritizovať, vstúpte si do svojho svedomia a priznajte, čo konkrétne ste pre Rómov urobili za tie roky a čo je rukolapné, za čo sa môžete hrdiť. Kritizovať splnomocnenca Petra Polláka je jednoduché, ak sa zaujímate o veci verejné, dajte na stôl konkrétne riešenia. Kritika kritikov z Nadácie Milana Šimečku vyznieva nedôveryhodne a klamlivo, hlavne z úst Laca Oravca, ktorý o sebe tvrdí, že je Róm. Toto tvrdenie bolo odvysielané v televízii Markíza. Hodnotenie vlády Slovenskej republiky a Úradu splnomocnenca pre rómske komunity zo strany Nadácie Milana Šimečku RIS odmieta. Tieto tvrdenia sú účelové a smerujú k politikom, ku ktorým inklinujete," uviedol pre Gipsy Television predseda RIS Václav Kappel.

 

"Politické grémium Rómskej iniciatívy Slovenska (RIS) oceňuje spojenie dvoch funkcií a to poslanca Národnej rady Slovenskej republiky a splnomocnenca vlády Slovenskej republiky v osobe Petra Polláka. Veríme, že pripravovanú vysoko odbornú rómsku reformu bude môcť vláda Slovenskej republiky realizovať k spokojnosti Rómov a tým aj celej spoločnosti," dodal Kappel.

 

 Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Americký Kongres schválil nový sviatok na počesť zrušenia otroctva.

Snemovňa reprezentantov Kongresu USA schválila v stredu návrh zákona, ktorým sa  krajine zavádza nový federálny sviatok: 19. jún – tzv. Juneteenth, deň pripomínajúci ukončenie otroctva v krajine.

Showbiz

VIDEO: Toto vás dojme k slzám. Bendig prespieval pieseň Věry Bílej.

Potenciál tohto hudobného videa je veľký. Stotožnia sa s ním najmä rodiny a priatelia ľudí, ktorí už nie sú medzi nami.