24.06.2020 SPRÁVY

Prezidentka Čaputová náhle ruší svoj program. Ostala v domácej karanténe.

Archívne foto

Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa dnes mala stretnúť s rakúskym prezidentom Alexandrom Van der Bellenom. Diskutovať mali o pandémii, európskom pláne obnovy a o spoločnej priorite, ktorou je ochrana životného prostredia.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa mala stretnúť s rakúskym kolegom o 10.00 hodine v Pezinku. Po stretnutí mali mať aj spoločné vyhlásenie pre médiá.

Zuzana Čaputová svoj program zrušila pre koronavírus. "Upozorňujeme redakcie, že prezidentka SR Zuzana Čaputová ruší svoj plánovaný program a do piatka 26. júna zostáva preventívne v domácej karanténe vzhľadom na to, že jeden zo zamestnancov prezidentskej kancelárie prišiel do kontaktu s osobou pozitívne testovanou na koronavírus," uviedol hovorca prezidentky SR Martin Strižinec.

Prezidentka má nagetívny test!

Zuzana Čaputová aj zamestnanec jej kancelárie, ktorý bol v kontakte s infikovanou osobou, majú negatívne testy na nový koronavírus. Informoval o tom hovorca prezidentky. "Naďalej však zostávajú v platnosti prijaté preventívne opatrenia a program prezidentky je až do výsledkov opakovaného testovania v najbližších dňoch zrušený," doplnil Martin Strižinec.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Slovákom čokoláda chutí! Vlani jej každý obyvateľ zjedol 3,4 kg.

Celková spotreba čokolády a čokoládových cukroviniek na Slovensku podľa predbežných údajov Štatistického úradu SR v roku 2019 dosiahla 3,4 kg na obyvateľa. V súhrne to predstavovalo približne 18,5 tisíca ton.

Showbiz

Barbora Botošová predstavuje svoj debutový album Colours of my Soul.

Syntéza zdanlivo nespojiteľných žánrov a rytmov. Asi tak by sa dal charakterizovať debutový album Barbory Botošovej, vnučky legendárneho huslistu Jána Berkyho Mrenicu, s názvom Colours of my Soul, ktorý vychádza vo vydavateľstve Hudobný fond.